Google Android Yüzünden 2.8 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek!

Avrupa Birliği Google'a para cezası

Google’ın Android işletim sistemi ile bir tekel oluşturduğu ve bu kapsamında firmaları zora soktuğu gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında dikkat çeken yeni gelişmeler elde edildi.

Avrupa Birliği tarafından sürdürülen bu soruşturma kapsamında elde edilen bilgilere göre Google’a tam 2.8 milyar dolar para cezası verilebilir. Üstelik sadece bu miktar ile sınırlı kalmayıp, benzer adımların atılmaya devam edilmesi durumunda çok daha ciddi para cezaları kesilebilir.

Avrupa Birliği Google’a para cezası kesmeye hazırlanıyor!

Öncelikle belirtmek gerekirse bir süre önce Google’ın, Android işletim sistemi ile firmalara çeşitli zorluklar çıkarttığı ve bu işletim sistemini kullanmaları durumunda çeşitli ücretsiz diğer servisleri de cihazlarında yer vermelerini şart koştuğu iddia edildi.

Her ne kadar kullanıcılar, Google Play Store üzerinden bu mobil uygulamalara ücretsiz olarak erişebiliyor olsa da iddia edilenlere göre bu konuda Google’ın ciddi bir baskısı mevcut.

Yeni alınan duyumlara göre ise halen daha araştırması devam eden bu süreçte, kısa bir süre sonra karar verilecek ve aktarılanlara göre 2.8 milyar dolar gibi bir ceza söz konusu olacak. Elbette ki böyle bir cezanın kesilmesi durumunda dahi Google, itiraz süreçleri ile cezanın işleme konulmasını geciktirecek ve belki de sonunda ödemek zorunda kalmayacaktır. Bu süreçte gelen bilgileri haberlerimize aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here