Google, Android N İsmini Açıklayacak!

Android N

Mart 2016 tarihinden bu yana gündemde olan yeni Android sürümü Android N, bilindiği gibi geçtiğimiz dönemlerde düzenlenen Google I/O 2016 etkinliğinde açık beta olarak belirli cihazlarda kullanıma sunulmuş ve N harfi ile başlayacak ismi için tavsiye bölümü açılmıştı. Şimdi de Google, Android N ismi ile ilgili açıklamada bulundu.

Google, birkaç hafta içinde Android N ismini açıklayacak!

Android N

Kısa bir süre önce Google, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile söz konusu bu isim tavsiye sistemini tamamladığını açıkladı. Bu açılmayla beraber Google, belirttiğine göre birkaç hafta içerisinde Android 7.0 N sürümünün resmi isminin ne olacağını açıklayacak.

Uzun süredir Android N ismi ile ilgili beklenen açıklama ise, Android Nutella olacağı yönündeydi. Şimdi Android N isim beklentileri, Google tarafından yapılacak açıklamaya çevrilmiş oldu. Bu açıklamayla beraber Android N, beta sürecinden de çıkabilir.

 

>> Android N ismi konusunda sizin beklentileriniz nasıl?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.