Google, Android 8.1 Oreo Sürümünü Yayınladı!

Google, resmi olarak Android 8.1 Oreo sürümünü yayınladı. Beta sürecinden sonra final sürümü ile yayınlanan Android 8.1, cihazlara dağıtılacak!

Android 8.1 Oreo

Google tarafından Android 8.1 Oreo sürümü final sürümüne ulaştı ve resmi olarak çıkışını yapmış oldu. Böylece firmalar, Android 8.1 Oreo güncellemesi için çalışmalara başlayabilecek.

Android 8.1 Oreo güncellemesi çıktı!

Android 8.1 Oreo güncellemesinin final sürümüne ulaşması ile ilk olarak Google’ın Pixel modelleri, Nexus modelleri ve Android One programındaki akıllı telefon modelleri bu sürüme kısa bir süre sonra geçiş yapmış olacak.

Android 8.1 Oreo

Daha önce HaberTekno olarak Android 8.1 özellikleri ile ilgili detaylı bilgiler aktarmıştık. Yeni elde edilen bilgilere göre donanımsal hızlandırma odağında hazırlanan Neural Networks API, internet gezinim sırasındaki güvenlik önlemleri, Bluetooth tarafındaki performans iyileştirmeleri ve parmak izi okuma kullanımındaki iyileştirmeler öne çıkmış oldu.

Ayrıca Google, yeni güncellemeyi alacak olan Nexus 5X, Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL modelleri için hata düzeltmeleri de getiriyor. Daha çok videolardaki ses sorunu ile gündeme gelen Pixel 2 ve 2 XL modelleri, Android 8.1 güncellemesi ile bu sorunlardan arındırılmış olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse uzun bir süre teknoloji gündemi kapsamında yer alan cheeseburger emojisi de yeni güncelleme ile gerçeğe daha çok benzeyen bir cheeseburger şekline geçiş yapmış olacak.

Android 8.1 Oreo cheeseburger emoji

Google’ın Android Oreo Go ve Google Files Go yeniliği ile birlikte Android Oreo 8.1 sürümü de piyasada yer almaya başlayacak.

Şu an için Android dünyasındaki birçok üst seviye akıllı telefon modeli Android 8.0 güncellemesi almamış durumda iken, Android 8.1 güncellemesinin hangi modele ne zaman geleceği büyük bir merak konusu olmuş durumda. Bu konudaki gelişmeleri, güncelleme haberleri bölümünde yer vermeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here