Google Resmi Olarak Android 8.1 Oreo Geliştirici Sürümünü Yayınladı!

Google, geliştiriciler için yeni Android Android 8.1 Oreo ön izleme sürümünü yayınladı. İşte Android 8.1 Oreo ile ilgili detaylar!

Android 8.1 Oreo güncellemesi

Android tarafında halen daha birçok üretici tepe model akıllı telefon modellerine Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlamak için çalışmalarını neticelendirmemişken Google, yeni Android 8.1 Oreo geliştirici ön izleme sürümünü yayınlamış durumda.

Android 8.1 Oreo geliştirici ön izleme sürümü yayınlandı!

Şu an geliştiriciler için yayınlanmış olan Android 8.1 versiyonu, sadece Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Pixel C, Nexus 6P ve Nexus 5X modelleri üzerine kurulabiliyor. Yeni sürüm ile gelecek yenilikler arasında ise tasarım tarafında değil de performans ve iyileştirme tarafında birçok yenilik kendini gösterecek.

Android 8.1 Oreo güncellemesi

Özellikle de bildirim sistemi üzerinde ciddi bir çalışmanın sonuçlarını içeren Android 8.1 0reo sürümü, an itibariyle geliştiriciler tarafından indirilebilir ve bahsi geçen akıllı telefonlar ile test edilebilir durumda. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Android 8.1 Oreo’nun final sürümünün yayınlanma tarihi, aralık ayı kapsamında olacak. Tam tarih ise henüz Google tarafından açıklanmadı.

Pixel modellerine ve Android One platformundaki akıllı telefonlara kısa bir süre içinde gelecek olan yeni Android sürümü, Samsung, HTC, LG, Xiaomi, OnePlus ve Huawei firmalarının tepe modellerine ne zaman gelecek sorusu, şu an için tam bir muamma. Zira henüz daha 8.0 sürümü için dahi çalışmalar sonlandırılmış değil. Samsung’un Note8 ve Galaxy S8 Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili açıklaması bulunsa da genel itibariyle net tarihler gündemde değil.

Keza HTC U11 Android 8.0 Oreo güncellemesinin çıkış tarihi ile ilgili de net bir tarih dile getirilmedi.

Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve sorularınızı, aşağıdaki yorumlar bölümümüz aracılığı ile ifade edebileceğinizi de hatırlatmış olalım.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here