Google, 2015 İlk Çeyrek Gelirlerini Açıkladı!

2015 ilk çeyrek sonuçlarını ilk açıklayan firma bu yıl Google oldu. Google yaptığı açıklamada 17,3 Milyar Dolar gelir elde ettiğini belirtti. Bu miktar Google’ ın 2014 yılının ilk çeyrek gelirlerinden yüzde on iki daha fazla. Söz konusu miktarın 3,6 Miyar Doları ise net kar olarak belirtiliyor.

Google, 2015 İlk Çeyrek Gelirlerini Açıkladı! - habertekno - habertekno.com - teknoloji haberleri

Tahmin edilebileceği üzere gelirin büyük paydası Google reklam servisinden geliyor. Sona ki büyük kesimi ise Google’ ın sahip olduğu web sitelerinin gelirleri oluşturuyor.

Ayrıca yapılan açıklamalarda Google, ilk çeyrek için 1800 tam zamanlı çalışanı daha bünyesine kattığını ve toplam tam zamanlı çalışan sayısının 55,400 olduğunu da belirtti.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.