Gmail’e Eklenti Desteği Geldi!

Google tarafından hem bireysel hem de kurumsal müşterilere mail hizmeti sunan Gmail servisine, eklenti desteği getirildi!

Gmail Eklenti Desteği

Hem bireysel tarafta hem de kurumsal tarafta dünyanın en çok kullanılan mail servislerinden olan Gmail, Google tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce Google tarafından açıklanan bilgilere göre bundan böyle Gmail, eklenti desteği sunmaya başlamış olacak.

Google Gmail’e eklenti desteği eklenti!

Daha çok Google Chrome tarayıcısı ile kullanıcılar tarafından rağbet gösterilen üçüncü parti eklentiler, birçok özellik ve kullanım kolaylığı saplayabiliyor. Bilhassa da kurumsal tarafta kullanılan servislerin, eklentiler ile çalışma sürecine dahil edilebiliyor olması, kullanıcıların çalışmalarını kolaylaştırıyor.

Gmail Eklenti Desteği

En nihayetinde Google’da eklenti sistemini, Gmail tarafına da taşımış oldu. Artık üçüncü parti taraftan geliştirilen eklentiler, doğrudan Gmail üzerinden kullanılabilecek.

İlk etapta Asana, Trello, Hire, Wrike, RingCentral, Smartsheet ve Streak CRM gibi uygulamaların eklentileri, Gmail tarafında kendini göstermeye başladı. Gmail için getirilen bu yenilik sonrasında, söz konusu bu ve buna benzer servisleri tercih eden kullanıcılar, artık Gmail’den çıkış yapmadan işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Gmail Eklenti Desteği

Dada çok vakit kazanımı sağlaması ile öne çıkan Gmail eklenti sistemi, ilerleyen dönemlerde farklı geliştiricilerin eklentileri ile çok daha farklı özellikler kazanabilecek potansiyele sahip durumda.

Son olarak belirtmek gerekirse Gmail eklenti desteği, mobil uygulama tarafında da aktif olarak geçerliliğini korumaya devam ediyor olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here