GM 5 Plus için Android Nougat Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu!

General Mobile, GM 5 Plus için Android Nougat güncellemesinin ne zaman dağıtılacağı ile ilgili açıklama yaptı! İşte GM 5 Plus için Android Nougat tarihi!

GM 5 Plus için Android Nougat

Android One programı dahilinde olan General Mobile markasının GM 5 Plus isimli modelinin, Android 7.0 Nougat güncellemesini ne zaman alacağı ile ilgili doğrudan General Mobile firmasından açıklama geldi.

GM 5 Plus’ın Android Nougat güncelleme tarihi belli oldu!

GM 5 Plus için Android Nougat

Bilindiği gibi Google’ın Android One platformu dahilinde olan cihazlar, iki yıllık süre zarfı içerisinde tam sürümü yayınlanan yeni Android versiyonlarını, bir veya iki hafta içinde alması vaat ediliyor. Şimdiye kadar ülkemizdeki Android One programı dahilindeki iki telefondan biri olan GM 5 Plus, henüz Android Nougat güncellemesini almadı. General Mobile firmasından ise bu konu ile ilgili açıklama geldi.

General Mobile firması tarafından açıklana bilgilere göre Google’ın Android One programı kapsamı dahilindeki GM 5 Plus modeli, Eylül ayının son haftasına kadar Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuşmuş olacak.

GM 5 Plus için Android Nougat

General Mobile GM 4G kullanıcıları ise, Android Nougat konusunda daha şanslı durumdalar. Zira, Google’ın 22 Ağustos 2016 tarihi itibariyle dağıtmaya başladığı son sürüm Android Nougat, Android One programı dahilinde olan General Mobile GM 4G modeline sunulmuş durumda.

Son olarak özetlemek gerekirse Android Nougat güncellemesi almasına sayılı zaman kala GM 5 Plus modeli güncellemeden sonra; çoklu pencere özelliği, acil durum bilgileri, ekran boyutu ayarlama, hızlı cevap yeteneği, bildirim uyarı ayarları, genel bildirimlere kısa yoldan erişme imkanı, çoğaltılmış kısayol detayları, yenilenen ayarlar menüsü ve 109 adet yeni dil seçeneğine erişmiş olacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.