Geekbench 4 Android ve iOS için Çıktı!

Dünyanın en popüler mobil benchmark uygulamalarından olan Geekbench'in yeni sürümü Geekbench 4 yayınlandı. İşte Geekbench 4 ile ilgili detaylar!

Geekbench 4

En popüler mobil benchmark araçlarından olan Geekbench, yeni sürümü Geekbench 4’e yükseltildi. Yeni Geekbench 4, daha çok performans ve test iyileştirmeleri içeriyor.

Geekbench 4 yayınlandı!

Kısa bir süre önce yayınlanan Geekbench 4 benchmark uygulaması, tekli çekirdek ve çoklu çekirdek test sonuçlarını sunacak. CPU ve GPU testlerini gerçekleştiren Geekbench 4 ile daha önce olan batarya test bölümü ise, kaldırılmış oldu.

Geekbench 4

Geekbench 4’ün temel bazda getirdiği yenilikler ise, işlemci ve grafik birimi test algoritmasında kendini belli ediyor. Yenilenen GPU ve GPU standartlarını daha iyi analiz edebilecek olan Geekbench 4, Android ve iOS platformunun yanı sıra, Windows ve macOS tarafında da kullanılabilir.

Son olarka belirtmek gerekirse Geekbench 4, masaüstü uygulaması için ücretli kullanım sunuyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.