Game of Thrones 8. Sezon Ne Zaman Başlayacak? İlk Bilgiler Geldi!

game of thrones jon snow daenerys targaryen dragon

Taht Oyunları yani orijinal ismi ile Game of Thrones ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Henüz daha kısa bir süre öncesinde de dizinin son sezonunun ilk bölümü ile ilgili merak uyandıran bilgiler ortaya çıktı.

Dizideki Arya Stark karakterini canlandıran Maisie Williams tarafından çıkış tarihi konusunda açıklamalar geldi. Hemen ardından ise doğrudan doğruya yayıncı HBO kanadından da benzer bir açıklama kendini göstermiş oldu.

Game of Thrones son sezon ne zaman başlıyor?

İlk olarak Maisie Williams’ın açıklamalarından başlamak gerekirse Game of Thrones 8. sezon 1. bölüm, 2019 yılının nisan ayında yayınlanmış olacak. Hatırlatmak gerekirse bir önceki sezon yani 7. sezon başlangıç tarihi de 2017’nin temmuz ayı olmuştu. Bu defa ise birkaç ay geriye alınan yayın akışı belirlenmiş gibi görünüyor.

HBO tarafından yapılan açıklama ise son sezonun 2019 yılının ilk yarısı içerisinde olacağı yönündeydi ki Nisan 2019‘da yılın ilk yarısı içerisinde kalıyor. Dolayısıyla bu bilginin dolaylı olarak doğrulandığını da söylemek mümkün oluyor.

Ünlü oyuncu tarafından açıklanan bilgilere göre son sezonun çekimleri Aralık 2017 tarihinde sona ermiş. Ancak bilindiği gibi dizide çok ciddi bir görsel efekt çalışması yapıldığı için, ham çekimlerin yayına hazır hale getirilmesi için ciddi bir çalışma gerekecek ve bu çalışma da uzun bir süre alacak.

game of thrones jon snow ve daenerys targaryen

Game of Thrones 8. sezon fragmanı ile ilgili de çok ciddi bir bekleyiş olduğunu söylemek, hiç de yanlış olmayacaktır. Ancak en azından şu an için bu konuda bir detay kendini belli etmiş değil. Hatırlatmak gerekirse Game of Thrones 8. sezon konusu ile ilgili senaryo sızıntısı da bundan bir süre önce ortaya çıkmış ve spoiler sorunu olmayan izleyiciler tarafından merakla doğruluğu tartışılır olmuştu. Bununla birlikte Jon Snow karakterinin gerçek kimliği ile ilgili de en net bilgiler, Game of Thrones final sezonu ile birlikte ortaya çıkacak.

8. sezon bölümleri haberleri konusunda ise son detaylar, sürelerin oldukça uzun olacağı ve toplamda 6 bölümden oluşacağı yönünde kendini gösteriyor. Bölüm uzunları ile ilgili somut bilgiler ise 80 dakika ila 90 dakika uzunluğunda olacağını gösteriyor. Daha önce izleyiciler, bölümlerin az olmasından yakınmışlardı. Öyle görünüyor ki bitişte de aynı durum kendini belli edecek.

Yabancı dizinin öne çıkan oyuncuları ise şu şekilde sıralanmaktaydı:

  • Emilia Clarke – Daenerys Targaryen
  • Kit Harington – Jon Snow
  • Maisie Williams – Arya Stark
  • Isaac Hempstead Wright – Bran Stark
  • Sophie Turner – Sansa Stark
  • Peter Dinklage – Tyrion Lannister
  • Lena Headey – Cersei Lannister
  • Nikolaj Coster-Waldau – Jaime Lannister
  • John Bradley – Samwell Tarly
  • Alfie Allen – Theon Greyjoy

2019 yılında da en çok konuşulan oyuncular ve canlandırdıkları karakterler, hiç şüphesiz bu isimlerden olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here