Galaxy Tab Active 2 Geliyor!

Samsung'un Galaxy Tab Active 2 isimli bir tablet modeli üzerinde çalıştığına dair yeni bilgiler gündeme geldi. İşte Galaxy Tab Active 2'nin detayları!

Galaxy Tab Active 2

Android tarafındaki tablet modelleri ile rekabeti sırtlamaya çalışan Samsung, yeni gelen bilgilere göre Galaxy Tab Active 2 modeli üzerinde çalışmalar sürüdürüyor. Anlaşılan o ki Samsung, uzun bir aradan sonra Galaxy Tab Active serisini yeni modeli ile devam ettirmeye hazırlanıyor.

Galaxy Tab Active 2 çalışmaları sürüyor!

Öncelikle hatırlatmak gerekirse Samsung, 2014 yılında duyurduğu Active serisi Galaxy tablet modeli ile profesyonel kullanımı hedeflemişti. Ancak o yıldan bu yana geçen zaman içerisinde herhangi bir yeni model hazırlığı ile karşılaşılmamıştı. Şimdi ise gelen yeni bilgilere göre Active serisi yeni bir Android çalışmaları sürdürülüyor ve bu model, Galaxy Tab Active 2 olarak lanse edilebilir.

Galaxy Tab Active 2
Galaxy Tab Active

Şu an için yeni tablet modelinin beklenen özellikleri ile ilgili herhangi bir detay ortaya çıkmış değil. Ancak Samsung, Galaxy Tab Active 2’yi iki farklı varyasyon ile birlikte satışa sunacak ve bu varyasyonlar; Wi-Fi versiyonu SM-T390 ve Wi-Fi + LTE versiyonu SM-T395 şeklinde olacak.

Son olarak kısa bir açıklama getirmek adına belirtme gerekirse Samsung, Active serisi tablet modellerini, zorlu çalışma koşullarında cihazın; su, toz ve darbelere karşı maksimum dayanıklılık sunması amacı ile geliştirmeyi tercih ediyor ve kurumsal tarafta da tablet kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.