Galaxy S9 ve S9 Plus Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus tanıtım tarihi ile ilgili yeni bir iddia daha geldi. Bu defa Galaxy S9 çıkış tarihi iddiası beklentiler ile örtüşüyor!

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus çıkış tarihi konusunda yeni bir iddia gündeme geldi. Yeni gelen iddia, Samsung’un genel politikaları ile örtüşüyor. Nitekim birkaç farklı kaynaktan gelen Galaxy S9 tanıtım tarihi konusunda daha net bir ifade kendini göstermeye başladı.

Galaxy S9 ve S9 Plus ne zaman tanıtılmış olacak?

Yeni bilgilerin kaynadığı bu defa Bloomberg oldu. Yapılan açıklamaya göre Samsung, şubat ayının sonunda yeni amiral gemisi Galaxy S serisi akıllı telefon modellerini duyurmuş olacak. Tanıtım platformu olarak ise Mobil Dünya Kongresi 2018 gösteriliyor. 26 Şubat ve 1 Mart 2018 tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan MWC 2018, Samsung’un da S9 ve S9+ modelini ilk kez göstereceği platform olabilir.

Lakin satışların başlaması, ilk izlenimler ile aynı olmayacak. Buna göre Samsung, Mart 2018 tarihinde yeni akıllı telefon modellerinin satışlarına başlamış olacak. Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce gelen Galaxy S9 ve S9+ çıkış tarihi iddiasında da benzer bir detay aktarılmıştı.

Galaxy S9

Galaxy S9 ve S9 Plus nasıl olacak?

Tanıtım tarihine ek olarak, yeni modeller ile ilgili birçok detay da kendini gösterdi. Şimdiye kadar elde edilen bilgiler arasındaki en dikkat çeken nokta ise Galaxy S9 modelinin tek arka kamera, Galaxy S9 Plus modelini çift arka kamera yapısına sahip olacağı…

Tasarım konusunda ise bir önceki modelleri ile benzer bir yaklaşım sergilenecek. Arka taraftaki en büyük değişim ise kamera ve parmak izi okuyucu sensör konumlandırması olacak.

Dikey kamera yapısına geçiş yapacak olan Samsung, parmak izi okuyucu sensörü ise arka kameranın hemen alt bölümünde yer vermiş. Dolayısıyla yeni modellerde parmak izi okuyucu sensöre erişmek daha kolay olacak.

Bunların dışında ekran çerçevelerinde de çok ufak bir düzeltme yapılacak ve nispeten daha ince bir çerçeve kendini gösterecek. Bunlara ek olarak Galaxy S9 teknik özellikleri konusunda şu an için net bilgiler mevcut eğil. Lakin Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin Snapdragon 845 mobil yonga seti ile geleceğini söylemek mümkün. Kısa bir süre önce Qualcomm, yeni üst seviye mobil işlemci modeli Snapdragon 845’i duyurmuştu.

Son olarak belirtmek gerekirse Galaxy S9 ve S9 Plus render görselleri de yeni modellerin tasarım detaylarını netleştirmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here