Galaxy S9 ve S9 Plus Render Görselleri Paylaşıldı!

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinin render görseleri sızdırıldı. Böylece Galaxy S9 ve S9+ tasarımı netleşmeye başlamış oldu!

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri ile ilgili sızıntı bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu defa yeni S9 ve S9+ modelleri ile ilgili somut bilgiler sızdırıldı. CAD çizimlerinden yola çıkarak hazırlanan render görsellerinin paylaşılması ile daha önce gelen bilgiler de pekiştirilmiş oldu.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus tasarımı netleşiyor!

Yeni sızdırılan render görselleri ile birlikte daha önce iddia edilen Galaxy S9 ve S9+ modellerinin dikey arka kameraya sahip olacağı bilgisi destekleniyor. Öte yandan da henüz daha kısa bir süre önce aktarılan Galaxy S9’un çift arka kameraya sahip olmayacağı bilgisi de aynı şekilde yeni render görsellerinde kendini belli ediyor.

Galaxy S9
Galaxy S9

Dikey bir hale getirilen arka kamera tasarımları, S9+ modelinde alt alta iki kamera şeklinde hazırlanıyor. S9 modelinde ise tek bir kamera görünüyor. Parmak izi okuyucu sensörün konumlandırması ise arka kameranın alt bölümüne taşınmış.

Böylece daha önceki modelde çok sık şikayet konusu olan parmak izi okuyucu sensöre erişim sorunu, yeni modellerde ortadan kalkacak gibi görünüyor. Bunlara ek olarak nabız ölçer gibi farklı sensörler ise kameranın yan tarafına taşınmış. Nitekim bu özelliklerden de Galaxy S9 ve S9+ modellerinde feragat edilmeyecek.

Galaxy S9
Galaxy S9

Ayrıca her iki modelde de 3.5mm kulaklık jakının korunduğu gözlemleniyor. Daha önce Samsung’un GalaxyS9 yahut Galaxy S10 modelinde 3.5mm kulaklık girişi seçeneğine yer vermeyeceği söyleniyordu. Anlaşılan o ki bu husus, S10 modelinde konuşulması gereken başlıklar arasında yer alıyor olacak.

Galaxy S9 Plus
Galaxy S9 Plus

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri arasında hangi farklar olacak?

Bunların dışında iki model arasında ekran boyutu farklılığının korunduğu da dikkat çekiyor. Elbette ki ekran boyutları ve dolayısıyla da kasanın daha büyük olması, mAh bakımından daha büyük bir batarya konumlandırılmasına ihtimal verecek.

Galaxy S9 Plus
Galaxy S9 Plus

Arka kamera özelliğinin de hesaba katılması ile birlikte her iki model arasındaki öne çıkan büyük farklılıklar, üç farklı konu başlığına çıkmış olacak. Bilindiği gibi daha önce Samsung, normal ve Plus modelleri arasında kamera konusunu sabit tutuyordu.

Samsung GalaxyS9 modelinin ölçüleri 147.6 x 68.7 x 8.4mm olarak, Plus modelinin ise ölçüleri 157.7 x 73.8 x 8.5mm olarak aktarılıyor. Bunlarla beraber S9 Plus modelinin ekran altındaki çerçevesi, bir önceki modele kıyasla 0.1mm daha ince olacak gibi görünüyor.

Bu konuda yaşanan yeni gelişmeleri Haber Tekno olarak akıllı telefon haberleri bölümünde iletmeye devam edeceğiz. Bunların dışında daha önce S9 ve S9+ Iris tarayıcı özelliği hakkında yeni bilgiler gündeme geldiğini de hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca Samsung, Galaxy S9 etkinlik davetiyelerini basın ile paylaştı. Konu ile ilgili detaylar için: Galaxy S9 Etkinlik Davetiyeleri Çıktı

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here