Galaxy S9 Modeli İlk Kez Sızdırıldı!

Samsung'un 2018 yılında duyuracağı yeni Galaxy S9 modeli ilk kez sızdırıldı. İşte yeni Galaxy S9 sızıntısı ile ilgili detaylar!

Galaxy S9 ve galaxy s9+

Samsung tarafından 2018 yılında duyurulması beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ilk kez sızdırıldı. Sızdırılan bilgiler hem tasarım hem de Galaxy S9 özellikleri ile ilgili birçok farklı detayı da aktarıyor.

Galaxy S9+ ve Galaxy S9 özellikleri nasıl olacak?

Galaxy S9 modeli ile başlamak gerekirse Samsung, yeni nesil Galaxy modellerinde de tasarım tarafında S8 ile benzer bir yaklaşım sürdürecek. Sızdırılan bilgilere göre S8 ile benzer bir tasarım kendini gösteriyor. Çin kaynaklı gelen bu sızıntılar, yeni modelin teknik özelliklerini de listeliyor.

Galaxy S9 özellikleri

Buna göre Galaxy S9 özellikleri arasında ilk olarak 5.8-inç büyüklüğünde ekran detayı kendini belli ediyor. 144.1×68.1x8mm boyutlarına sahip olacağı söylenen yeni model, 16 MP çözünürlüğünde çift arka kamera ve 12 MP çözünürlüğünde çift ön kamera detayına sahip olacak.

Galaxy S9+ özellikleri

Galaxy S9+ özellikleri arasında ise ilk olarak 6.2-inç büyüklüğünde bir ekran detayının olduğunu söylemek gerekiyor. 155.2×73.4×8.1mm boyutlarına sahip olacak yeni Samsung Galaxy S9+, kamera tarafında da benzer şekilde 16 MP çözünürlüğünde çift arka ve 12 MP çözünürlüğünde çift ön kamera özelliği sunacak.

Galaxy S9 ve S9+ ile parmak izi okuyucusu ekrana dahil edilebilir!

Bunların dışında dikkatleri çeken farklı iddialar da mevcut. İlk olarak Samsung’un 3.5mm kulaklık girişine veda edeceği ihtimalleri ortaya çıkmış oluyor. Bununla beraber 3D tarama yeteneğine sahip yüz tanıma teknolojisinin geliştirilmiş bir şekilde kullanıma sunulacağı da ifade ediliyor.

En çok dikkat çeken nokta ise her iki modelde de ekrana dahil edilen parmak izi okuyucu özelliği oluyor. Bilindiği gibi Samsung’un aldığı ekran üzerinden parmak izi okuma patenti sonrasında böyle bir beklenti gündeme gelmişti. Şimdi sızdırılan bilgilerde de şu an için bu özelliğin test aşamasında olduğu ve eğer olumlu sonuçlar alınırsa Galaxy S9 ve S9+ modellerinde yer alacağı belirtiliyor.

Ekrandan parmak izi okuma özelliği, geliştirilmiş 3D yüz tanıma sistemi ve 3.5mm kulaklık girişine veda etmiş yeni Samsung akıllı telefonlarının, Apple’ın yeni iPhone modelleri karşısında ciddi bir avantaj ile geri döneceğini söylemek mümkün. Bilhassa da S8 ve Note8 modellerinde çok sık eleştirilen parmak izi okuyucu sensör konumlandırılmasının tüm kullanıcıların beklentisi olduğu üzere ekran üzerine taşınması, birçok açıdan yenilikçi bir yaklaşım anlamına gelecektir.

Şu an için başta batarya olmak üzere diğer teknik özellikler ile ilgili bilgiler aktarılmış değil. Lakin 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması ile devre kartında yapılacak bir tasarım değişikliği hem batarya hem de diğer teknik detaylar konusunda olumlu gelişmelere vesile olabilecek potansiyele sahip.

Son olarak belirtmek gerekirse Samsung Galaxy S9 çıkış tarihi kesinleşmiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here