Samsung Galaxy S9’dan İlk Bilgiler!

Samsung'un yeni Galaxy akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıkmış oldu!

Samsung Galaxy S9

Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile ilgili çalışmalar daha yeni başlamış dursun, Kore medyasında Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri ile ilgili ilk bilgiler gündeme gelmeye başladı. Üstelik bu bilgiler kapsamında, Samsung’un içinden sızdırılan önemli detaylarda bulunuyor. Öyle görünüyor ki Galaxy S9, akıllı telefon tasarımında önemli değişimleri yansıtmaya devam edecek!

Galaxy S9 için “Star” kod ismi!

S9 ile ilgili ortaya çıkan bilgilerden ilk olarak değinilmesi gereken detay, kod isimlendirmesi oluyor. İddia edilenlere göre Samsung, yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9’u Star kod adı ile geliştiriyorken, Galaxy S9 Plus modelini ise Star 2 kod isimlendirmesi ile geliştiriyor.

Bunlara ek olarak S9 tasarımına ilişkin de önemli ayrıntılar gündeme getirildi. Buna göre yeni Galaxy serisi, S8 tasarımı ile benzer bir tasarıma sahip olacak. Lakin çerçevesize yakın ekran tasarım anlayışı, S9 ve S9+ modelleri ile birlikte bir adım daha öteye taşınacak ve hem alt ve üst çerçeveler daha da inceltilecek hem de kenarlardaki ekran genişliği çok daha ileri noktaya ulaştırılacak.

Samsung Galaxy S9

Bunlarla birlikte, daha öncelerinde olduğu gibi yeni S9 ve S9+ modelleri hem Qualcomm’un hem de Samsung’un üretimi Exynos mobil işlemciler ile birlikte piyasada yer alacak. Samsung’un Exynos mobil yongalarında ise ilk defa 7nm üretim teknolojisinin ürünleri yer alıyor olacak. Bu noktada Samsung’un 7nm üretim sürecine 2018 yılının ilk çeyreği itibariyle bağlayacağı dile getiriliyor. Nitekim Galaxy S9 çıkış tarihi de 2018 yılının ilk çeyreğinden sonraki kısa dönemde gerçekleştirilecek.

Samsung’un yeni Galaxy S9 ve S9 Plus modelleri ile ilgili söylentilerin bu derece erken başlaması, kuvvetle muhtemel iPhone 8 modelinde sonra akıllı telefon pazarının iyiden iyiye rekabetçi olacağına gönderme niteliği taşıyor.

Ayrıca şu haberlerimize de bakabilirsiniz:

Galaxy S9 Etkinlik Davetiyeleri Çıktı

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here