Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 Bilgileri Geldi!

Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modelleri ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı. Yeni S9 ve Note 9, sektörde önemli bir yere sahip olacak!

Galaxy S9 ve Galaxy Note 9

Henüz Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus satışlarının başlamasından çok bir zaman geçmemiş ve Galaxy Note 8 piyada yer almamışken, Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modelleri ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı. Öyle ki gelen yeni bilgilerle beraber Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modellerinini iddialı akıllı telefonlar olacağını söylemek mümkün hale geliyor!

Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 nasıl olacak?

Galaxy S8 satışları ve Galaxy Note 8 sızıntıları gündemde yer almaya süredursun, yeni S9 ve Note 9 modelleri ile ilgili dikkat çeken ilk bilgiler gelmeye başladı. Gelen yeni bilgilerin hedef noktası ise, ekran boyutları ve ekran teknolojileri!

Kore’den gelen bilgilere göre Samsung Mobile, bağlı kuruluğu olan Samsung Display tarafına S9 ve S9 Plus modelleri için ekran siparişinde bulundu. Sektör bazlı edinilen bilgilere göre Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde 5.77-inç ve 6.22-inç büyüklüğündeki kavisli ekranları kullanacak. S8 ve S8+ modellerinde ortaya çıkan “Infinity Display” yani “Sonsuz Ekran” pazarlama stratejisi, yeni seride de devam edecek. Öte yandan Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinin panellerinde, OLED tarafına geçiş olacak. Bununla beraber ekran üzerinden parmak izi okuyucu sistemi de kullanılabilecek.

Galaxy Note 8 modelinde ekran üzerinde çalışan parmak izi okuyucu özelliğinde sorun olduğu dile getirilmişti. Nitekim bu sorunlar, OLED panellere geçiş yapılmasıyla aşılacak gibi görünüyor.

Galaxy S9 ve Galaxy Note 9
Galaxy S8 ve Note 8 ekranları

Galaxy Note 9 tarafındaki iddialar ise biraz daha söylenti bazında kalıyor. Buna göre OLED ekran Note 9’da da olacakken, ekran boyutu ise 6.32-inç seviyesinde olacak. Daha önce gelen Note 8 ve Galaxy S8 ekranlarının yan yana yer aldığı görüntülerdeki gibi benzer bir panelin tercih edileceği konuşuluyor.

Tüm bunların dışında Galaxy S9 çıkış tarihi kesinleşmiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here