Galaxy S8 Sesli Asistan Özelliği, Geliştiricilere Açık Olabilir!

Yeni gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S8 sesli asistan özelliği, geliştiriciler için de kullanıma açık olabilir. İşte detaylar!

Galaxy S8

Daha önce de Samsung’un, Galaxy S8 sesli asistan yazılımı için ayrıca çalıştığı ve bu yeni sesli asistanın Bixby olarak isimlendirileceğine ilişkin bilgiler gelmişti. Şimdi de gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S8 sesli asistan özelliği Bixby, geliştiricilerin kullanımına da açık bir şekilde geliştirilmiş olabilir!

Yeni Samsung Galaxy S8 sesli asistan özelliği!

Galaxy S8

iOS 10 ile birlikte Apple, sesli asistanı Siri’nin kullanımını, geliştiricilere de açık hale getirmişti. Böylelikle uygulama geliştiricileri, iOS uygulamaları ile birlikte Siri sistemini kullanabilir hale geldiler.

Benzer bir yaklaşımı da, Samsung’un Galaxy S8 sesli asistanı ile devam ettireceğine ilişkin yeni bilgiler geldi.

iOS’tan farklı olarak Android tarafında firmaların özelleştirilmiş uygulamarı, geliştiriciler için aynı elverişli uygulama geliştirme ortamını sunmuyor. Bu bağlamda, Bixby olarak isimledirileceği iddia edilen yeni Galaxy S8 sesli asistan uygulamasının, Samsung tarafından geliştiriciler için nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olmuş durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here