Galaxy S8, Satışa Çıkmadan 8 Farklı Batarya Güvenlik Testinden Geçecek!

Samsung, bundan böyle başta Galaxy S8 bataryası olmak üzere yeni akıllı telefon modellerinin bataryasını, 8 farklı testten geçirecek! İşte detaylar!

Samsung, Galaxy Note 7 fiyaskosundan sonra ciddi bir batarya test sürecini uygulamaya sokma kararı almış gibi görünüyor. Zira Samsung tarafından aktarılan bilgilere göre bundan böyle tüm Samsung akıllı telefon modellerinde, 8 aşamalı batarya güvenlik test prosedürü uygulamaya konacak ve Galaxy S8 bataryası da bu testlerden geçen ilk modellerden biri haline gelecek.

Samsung Galaxy S8 bataryası, 8 önemli batarya test sürecinden geçmiş olacak!

Samsung'un yeni batarya test süreci
Samsung’un yeni batarya test süreci

29 mart ayında tanıtılması ve nisan ayının sonuna doğru dünyanın birçok bölgesinde aktif olarak satışa sunulması beklenen Samsung Galaxy S8 modeli ile ilgili Note 7 patlama olayı açıklamalarında dolaylı bi atıfta bulunuldu.

Samsung, yayınladığı raporda bundan böyle 8 aşamalı batarya testlerinin uygulanacağını dile getirdi. Bu batarya test süreci kapsamında ilk olarak bataryanın doldur-boşalt sonrasında hem fiziki hem de X-Ray sonuçları üzerinden incelenmeye başlayacak olması dikkat çekiyor.

Bunlarla beraber olumsuz hava şartları ve basın altındaki tepkileri ile devam eden 8 aşamalı batarya testi, hiç şüphesiz Galaxy S8’in de başarılı sonuç alması gerektiği bir süreç olacak.

Galaxy Note 7 modelinden sonra özellikle marka adını korumak adına Samsung’un çok ciddi adımlar atması ve bir daha böyle bir olayla gündeme gelmemesi gerekiyor. Nitekim Samsung’da bundan böyle batarya testlerini, kendisinin belirttiğine göre sektör standartlarının çok daha üzerine çıkararak sürdürecek.

 


 Sizce Samsung Galaxy S8 modelinde uygulanacak bu 8 aşamalı batarya test süreci, batarya problemlerinin tamamıyla önüne geçmiş olacak mı?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.