Galaxy S8 Plus Batarya Performansı!

Kısa bir süre önce duyurulan ve büyük bir ilgi ile karşılana yeni Galaxy S8 Plus batarya performansı ile ilgi detaylar ortaya çıktı!

Galaxy S8 Plus Batarya

Galaxy S8 Plus batarya performansı ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta düzenlenen özel etkinlik ile gün yüzüne çıkan Samsung’un yeni akıllı telefon modellerinden Galaxy S8+, batarya performansı noktasında bekleneni verememişe benziyor!

Galaxy S8 Plus pil performansı!

Galaxy S8 Plus

Yapılan batarya performans testlerinde Galaxy S8+ modeli, diğer önemli rakipleri ile birlikte karşılaştırılmış durumda. Yapılan test sonuçlarına göre Samsung Galaxy S8 Plus modeli, 8 saatlik bir pil performansı sunabiliyor. Sunduğu bu 8 saatlik batarya performansı ile Samsung’un amiral gemi akıllı telefon modeli, önemli rakiplerinin üstüne çımayı başarmış gibi görünüyor. Geride kaldığı tek model ise Apple’ın iPhone 7 Plus modeli oluyor.

Listede yer alan diğer akıllı telefon modellerinin aldığı sonuçlar ve Galaxy S8+ batarya performansı karşısındaki konumları ise şu şekilde:

Samsung Galaxy S8 Plus: 8 saat

Samsung Galaxy S7 edge: 7 saat 18 dakika

Samsung Galaxy S7: 6 saat 37 dakika

Apple iPhone 7 Plus: 9 saat 5 dakika

Apple iPhone 7 7 saat 46 dakika

Google Pixel XP: 7 saat 19 dakika

OnePlus 3T: 5 saat 41 dakika

Huawei P10: 7 saat 42 dakika

Galaxy S8 Plus Batarya Performansı

Öyle görünüyor ki Samsung, her ne kadar beklentilerin altında bir boyuta sahip bataryayı Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde tercih etmiş olsa da kullanım deneyimi açısından rakiplerinin gerisinde kalmamayı başarmış durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.