Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusu Nasıl Olacak?

Synaptics firması, Galaxy S8 modelinde kullanılması beklenen yeni parmak izi okuyucu sensör modelini duyurdu. İşte detaylar!

Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusu

Samsung‘un parmak izi sensör tedarikçisi Synaptics firması, yeni nesil mobil parmak izi okuyucu sensörünü duyurdu. Böylelikle, dolaylı yoldan Galaxy S8 modelinde kullanılacak parmak izi okuyucu sensör ile ilgili detaylı bilgiler ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Galaxy S8 parmak izi okuyucusu ekran üzerinde yer alabilir!

Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusu

Synaptics firmasının duyurduğu yeni parmak izi okuyucu sensörleri, uzun süredir konuşulan ekran üzerinden parmak izi okuma sistemine imkan sunuyor. 2.5D kesimli ekranlarla dahi kullanılabildiği söylenen Synaptics‘in yeni parmak izi okuyucu sensörü, bunlarla beraber ıslak parmaklardan da parmak izi okuyabiliyor.

Synaptics firması, Samsung’un da parmak izi okuyucu satın aldığı firmanın başında yer alıyor. Synaptics tarafından aktarılan bilgilere göre yeni nesil parmak izi okuyucu sensörü 2017 yılında piyasada yer alacağı söylenince, dikkatler Galaxy S8 tarafına kaymış oldu. Zira, kuvvetle muhtemel yeni parmak izi okuyucu bu sensör, Galaxy S8 modelinde kullanılabilir.

Galaxy S8 tasarımında ekran-kasa oranının üst düzeye alınacağı iddiaları düşünüldüğünde, parmak izi okuyu sensörün ekran üzerinde yer alması olası gibi görünüyor.

Ayrıca Bakınız:

Şu an için herhangi bir Galaxy S8 sızıntı görseli ortaya çıkmış değil. Samsung’un prototipler üzerinde çalıştığı göz önünde bulundurulduğunda, yılbaşı ile birlikte yeni görseller ortaya çıkabilir ve yeni nesil akıllı telefon tasarımlarının ilk örnekleri Galaxy S8 ile birlikte akıbeti aydınlanan detaylardan olabilir. Elbette ki şu ana kadar ortaya atılan iddialar, Samsung’un stratejisi ile örtüşürse.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.