Galaxy S8 ve Galaxy S8+ İlk Kez Detaylarıyla Sızdırıldı!

Yeni Samsung Galaxy S8 tekrar sızdırıldı. Bu defa Galaxy S8'in arka tasarımı ve parmak izi okuyucusu gibi detaylar ortaya çıktı!

Samsung tarafından tanıtılması merakla beklenen yeni Galaxy S8 sızıntı görselleri arasına, şimdiye kadar gelen en detaylı ve doğruluk ihtimali yüksek görüntüsü eklenmiş oldu. Bu görsellerle beraber akıllardaki Samsung Galaxy S8 tasarımı ile ilgili belli başlı birkaç soru işaretinin cevabı edinilebiliyor.

Samsung Galaxy S8 sızdırıldı!

Hatırlanacağı gibi daha önce de Galaxy S8 modeline ait olduğu iddiası ile birkaç görsel sızdırılmış ancak bu görsellerin S7 edge modelinden devşirme olduğu kanısı gündeme gelmişti. Yeni gelen sızıntı görsellerde ise ihtimaller daha kuvvetli olarak yorumlanıyor.

Galaxy S8

Sızıntı fotoğraftaki ilk dikkat çeken detay, Samsung’un parmak izi okuyucu sensör konumlandırmasını, cihazın arka bölümüne taşıması oluyor. Aslında daha önce de Galaxy S8 ekran-kasa oranındaki iyileştirmelerden dolayı kapasitif tuşların ve parmak izi okuyucu sensörün kaldırılacağı konuşuluyordu. Nitekim Galaxy S8’e ait olduğu iddia edilen bu görsellerde de parmak izi okuyucusu veya herhangi bir kapasitif tuş, cihazın ön tarafında yer almıyor.

Galaxy Note 7’nin arka tarafı ile ciddi anlamda benzerlik yaşandığı dikkat çeken söz konusu bu sızıntı görsellerde, 3.5mm kulaklık girişinin de kullanılmaya devam edildiği anlaşılıyor. Diğer yandan USB Type-C portuna geçiş yapılması da görsellerden elde edilen diğer bilgilerden oluyor.

Bunların haricinde, Samsung’un Galaxy S8 ses çıkışı tarafında stereo sisteme geçebileceği tahmin ediliyordu. Lakin bu görselden böyle bir geçişin yaşanmadı anlaşılıyor.

Galaxy S8+ sızdırıldı!

galaxy s8

Galaxy S8’in yeni sızdırılan görselinde, cihazın çalışır vaziyette olduğu dikkat çekiyor. Bununla beraber, ekranın uzunluğu ve ekran-kasa oranı da dikkat çeken ilk detay oluyor. Söz konusu sızdırılan bu görselin, bu derece uzun olması, akıllara bu modelin S8 değil de Galaxy S8+ modeli olabileceğini getiriyor. Zira bilindiği gibi Samsung, S8 ve S8+ olmak üzere iki farklı yeni model tanıtacak ve bu modellerin en belirgin farkı sadece ekran boyutlarındaki farklılık olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse, daha önce gelen render ve sızıntı görsellerdeki cihazın ön tarafında bulunan Samsung yazısı, yeni gelen bu Galaxy S8 görselinde bulunmuyor. Tasarım anlamında birçok farklı eleştiriyi beraberinde getirebileceği düşünüldüğünde, Samsung’un inceltilmiş çerçeve tasarımında ön tarafta kendi ismine yer vermemesi doğru bir yaklaşım olarak değerlendiriliyor.

6-inç Galaxy S8+ sızıntı görüntüleri:

6-inç Galaxy S8+

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here