Galaxy S8 ile Birlikte Sesli Asistan Bixby!

Samsung, Galaxy S8 özellikleri arasına Bixby sesli asistanını da ekleyebilir. İşte yeni sesli asistan Bixby ile ilgili detaylar!

Galaxy S8

Akıllı telefonların son dönemlerdeki en popüler özellikleri arasında, sesli asistanları yer alıyor. Hem Apple hem de Google, sesli asistan servislerini mobil cihazlarına dahil ederek, kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Bu noktada Samsung’da, Galaxy S8 modeli ile birlikte yeni sesli asistanı Bixby’ı kullanıma sunabilir.

Galaxy S8 ve Bixby!

hey siri

Apple’dan Siri, Google’dan Google Assistant ve Microsoft’tan Cortana derken, sesli asistanlar iyiden iyiye kullanıcıların etkileşimine geçmeye başladı.

Bu bağlamda Samsung’da, kendi sesli asistanına Bixby ismini vererek, Galaxy S8 modeli ile birlikte kullanıma sunabilir.

Doğrudan Samsung tarafından geliştirilen yapay zeka algoritmasına sahip olacak Bixby isimli sesli asistan ile ilgili çok bir detay yer almıyor. Lakin, Samsung’un Android uygulamalarından ziyade kendi uygulamalarını geliştirdiği düşünüldüğünde, özellikle Siri karşısında rekabet sürdürecek Bixby isimli bir sesli asistan için hazırladığı kuvvetle muhtemel sayılabilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.