Galaxy S8 Force Touch Özelliği ile Gelebilir!

Galaxy S8 özellikleri ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak, Galaxy S8 Force Touch özelliği ile ilgili bilgiler ortaya çıktı!

Galaxy S8 Force Touch Özelliği

Samsung’un 2017 yılında duyuracağı yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8 edge modelleri ile ilgili detaylar artış göstererek paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak gelen detaylar, Galaxy S8 Force Touch ekran özelliği ile ilgili oldu.

Galaxy S8 Force Touch ekran özelliği!

Galaxy S8 Force Touch Özelliği

Hatırlatmak gerekirse Force Touch yani basınca duyarlı ekran teknolojisi, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri ile birlikte Apple tarafından aktif olarak sürdürülen bir özellik. Kullanıcıların da beğenisini kazanan ve arayüz kullanımına pratiklik katan Force Touch ekran teknolojisi ile ilgili, Samsung’dan da Galaxy S8 ve Galaxy S8 edge ile birlikte bir atılım gelebilir.

Samsung’un içinden edinildiği belirtilen detaylara göre Samsung, basınca duyarlı Force Touch ekran teknolojisi üzerinde çalışmalar sürdürüyor ve bir veya iki yıl içerisinde kullanıma sunmayı amaçlıyor.

Gelişim sürecinin ne kadar süredir devam ettirildiği bilinmediği için Force Touch çalışmaları, Galaxy S8 ile birlikte neticelenir mi bilinmez lakin, 2017 yılında çıkacak akıllı telefon modellerinde yer alması kuvvetle muhtemel olarak değerlendiriliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.