Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Alma!

Galaxy S8 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? İşte Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ekran görüntüsü alma işlemleri ile ilgili tüm detaylar!

Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy S8 ekran görüntüsü alma, yeni tuş düzeni ile birlikte değişim gösterdi. Bilindiği gibi Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri ile birlikte ön tarafta bulunan fiziksel home butonunu kaldırdı. Durum böyle olunca da hem Galaxy S8 ekran görüntüsü alma hem de Galaxy S8 Plus ekran görüntüsü alma işleminde değişim yapılması durumunda kalında. Peki, yeni sistemde Galaxy S8 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?

Galaxy S8 Plus ve Galaxy S8 ekran görüntüsü alma işlemi!

Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Alma

Yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde ekran görüntüsü alma işlemi için güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basmak gerekiyor. Bu iki tuşa aynı anda basıldığı zaman S8 ve S8 Plus modellerinde, ekranın alt tarafında bir bölüm açılacaktır. Bu bölümden istenirse ekranının tamamının görüntüsü alınabiliyorken, istendiği takdirde de ekranın belli bir bölümü seçilerek alınabiliyor.

Galaxy S8 ekran görüntüsü alma
Galaxy S8 ekran görüntüsü alma bölümü

Samsung, yeni akıllı telefon modelleri ile ekran görüntüsü alma işlemini bir adım daha uzatmış durumda. Ancak bu adım ile birlikte ekrandan istenilen bölümün kesit olarak alınmasına da pratik bir imkan sunmuş oluyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.