Galaxy S8’de Kullanılacak Yeni 8GB RAM Yongası Duyuruldu!

Kuvvetle muhtemel Galaxy S8 modelinde kullanılacak olan yeni 8GB mobil RAM yongası duyuruldu. İşte yeni mobil RAM yongasıyla ilgili detaylar!

Yeni 8GB RAM Yongası

SK Hynix firması, yeni mobil 8GB RAM yongasını duyurdu. Her ne kadar Samsung ile Güne Kore’de sıkı br rekabet içinde olsa da SK Hynix’in duyurduğu yeni RAM yongası, belki aynı belki de benzer şekilde Samsung Galaxy S8 modelinde kullanılabilir.

Yeni mobil RAM çipi!

Yeni 8GB RAM Yongası

Açıklanan bilgilere göre yeni 8GB mobil DRAM yongası, çift kanallı yapılandırmaya bağlı iki adet 8 Gigabit parçadan oluşuyor. Söz konusu bu yeni kombo paket RAM, LPDDR4 mobil çiplere nazaran yüzde 30 daha az yer kapmıyor. Bununla beraber yine şu an kullanılan LPDDR yongasına nazaran, yüzde yirmi daha fazla enerji verimliliği sunuyor.

Duyurulan bu yeni RAM çipi, hem alan kazanımı hem de enerji verimliliği seviyelerinden dolayı, 2017 yılında çıkacak üst seviye akıllı telefonlarında kullanılmaya başlayacak. OLED ekran ile iyi bir ikili olan yeni LPDDR RAM, benzer bir şekilde Galaxy S8 modelinde de kullanılabilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here