Galaxy S8 Bluetooth 5.0 ile Gelebilir!

Samsung'un yeni Galaxy serisi akıllı telefon modeli Galaxy S8 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak da Bluetooth 5.0'ın bilgileri geldi!

Galaxy S8 Bluetooth 5.0

Samsung’ın 2017 yılında duyuracağı yeni akıllı telefon modeli Galaxy S8 ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak da gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S8, Bluetooth 5.0 teknolojisini taşıyan ilk akıllı telefon modeli olacak. Böylece yeni model, kablosuz iletişim konusunda da rakiplerinden ayrılmayı ve yenilikçi bir profil çizmeyi başarmış olacak.

Galaxy S8 Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip olabilir!

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz hafta “Bluetooth Special Interest” tarafından yeni Bluetooth 5.0 teknolojisi duyuruldu. 2017 yılında duyurulacak olan yeni akıllı telefon modellerinde yer alması umulan yeni teknoloji Bluetooth 5.0 için gelen iddialara göre, ilk destek Galaxy S8 tarafında görülecek.

Galaxy S8 Bluetooth 5.0

Daha önce de Samsung’un duyurmaya hazırlandığı yeni Galaxy S8 modelinin, parmak izi okuyucu tarafında en son teknolojinin kullanılacağı belirtilmişti. Şimdi de Galaxy S8 Bluetooth 5.0 sürümünü taşıyan ilk akıllı telefon modeli olma unvanını alacağına ilişkin iddialar ortaya atılmış oldu.

SamMobile tarafından ortaya atılan bu iddia sonrasında, Galaxy S8 beklentilerinin ne derece üst düzeyde olduğu dikkatleri yeniden çekmiş oldu. Her ne kadar Bluetooth kullanımınlarında ok çeşitli donanımlar kendini göstermemiş olsa da yeni teknolojilerin günlük hayata katılması noktasında, Samsung’un yeni Galaxy modeli ile bu adımı atması, dikkat çekecek detaylardan olmayı başaracaktır ve sektördeki geçişi hızlandıracaktır.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.