Galaxy S8 Active

Samsung markasının dayanıklılık konusunu ele alarak hazırladığı “Active” serisi akıllı telefon modelleri arasına, son olarak Galaxy S8 Active modeli dahil oldu. Bir süredir akıllı telefon sızıntı haberleri ile gündemde yer almaya başlayan yeni Galaxy S8 Active, en nihayetinde resmi olarak satışa çıktı. Her ne kadar Galaxy S8 Active özellikleri, S8 ailesi ile benzerlik gösterse de “Active” modellerinin dayanıklılık esas alınarak hazırlanan tasarım detayları, çok bariz bir şekilde yeni model üzerinde kendini gösteriyor.

Samsung Galaxy S8 Active teknik özellikleri ve tasarım detayları!

Galaxy S8 Active

Galaxy S8 Active, daha önce de belirtildiği üzere teknik özellik noktasında Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri ile benzerlik gösteriyor. Buna göre S8 Active özellikleri 5.8-inç büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 835 mobil yonga seti, Adreno 540 GPU, 64 GB dahili depolama alanına eşlik eden 4 GB RAM, 256GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği ve 4000mAh büyüklüğünde dahili batarya olarak sıralanıyor.

Kamera tarafında ise 12MP çözünürlüğünde ve 2160 piksel video kayıt yeteneğine sahip OIS destekli arka sensör ve 8 MP çözünürlüğünde ve 1440p yani 2K video kaydı yapabilen ön sensör detayları bulunuyor.

Galaxy S8 Active, MIL-STD dayanıklılık sunuyor!

Galaxy S8 Active

Hem Galaxy S8 modellerinden hem de diğer birçok akıllı telefon modellerinden ayrılan en büyük özellik ise, tahmin edilebileceği gibi tasarım noktasında kendini belli ediyor. MIL-STD (Military Standard) yani askeri standartlar ile tasarım süreci tamamlanan yeni Galaxy S8 Active modeli, çeşitli darbeler ve hava şartlarına dayanıklılık sunabiliyor. Bununla beraber IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasının da bulunduğunu söylemekte fayda var.

Sahip olduğu bu dayanıklılık detaylarının negatif getiri olarak yeni model, taşınabilirlikten feragat edilmesine neden oluyor. Zira cihazın ölçüleri 151.9 x 74.9 x 9.9 mm iken, 208.1 gram ağırlık ve 9.9mm incelik sunuyor.

Android 7.0 Nougat mobil işletim sürümü ile birlikte kutudan çıkacak olan yeni Galaxy S8 Active modeli, şu an için sadece Birleşik Devletler pazarında ve AT&T GSM operatörü aracılığında, 849,99 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkmış durumda. İlerleyen dönemlerde Avrupa ve Türkiye satışları ile ilgili Samsung’un nasıl bir yol izleyeceği, daha net olarak belli olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here