Galaxy S8, 8 MP Ön Kamera İle Gelebilir!

Samsung Galaxy S8 modeli ile ilgili yeni gelen iddialara göre ön kamera tarafında da bir iyileştirme yaşanacak. İşte Galaxy S8 ön kamerasının detayları!

Galaxy S8

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 hakkında gelen yeni iddialara göre ön kamera noktasında da bir iyileştirme yaşanacak ve hem odaklama hem de çözünürlük tarafında yenilik yapılacak.

Samsung Galaxy S8’in ön kamerası 8 MP olacak!

Galaxy S8

Aktarılan bilgilere göre Galaxy S8’in selfie-özçekim kamerası, 8 MP çözünürlüğünde bir sensöre sahip olacak. Bununla beraber, daha zayıf bir AF modülü yerine, 8 MP çözünürlüklü sensöre VCM tipi yerine daha başarılı bir otomatik odaklama (otofokus) modülü kullanılacak. Böylece Samsung, ön kamera noktasında selfi çekmeyi seven kullanıcıları da memnun etmeyi amaçlıyor.

 

Galaxy S8 haberleri

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.