Galaxy S8, 4K Ekran ile VR Destekli Gelebilir!

Galaxy S8

Samsung’un 2017 yılında duyuracağı yeni Galaxy modeli Galaxy S8 özellikleri ile ilgili iddialar gelmeye başladı. Yeni gelen detaylara göre Samsung, VR odaklı bir ürün hazırlamak adına, Galaxy S8 modelinde 4K çözünürlüklü ekran sunacak.

Galaxy S8, 4K ekran ile gelebilir!

Bilindiği gibi son dönemlerin en popüler ürünleri arasında, sanal gerçeklik kaskları yer alıyor. Mobil cihazlar da VR destekli ürünlerle birlikte çalışabilir hale getiriliyor. Bu konuda Samsung’da kendi VR seti ile akıllı telefon modellerini sanal gerçeklik kaskına dahil ediyor.

Galaxy S8

Özellikle Galaxy S7 ile VR desteğini üst düzeye taşıyan Samsung, 2K ekran ile VR deneyimi sunuyordu. Gelen bilgilere göre Samsung, daha iyi bir VR deneyimi için yeni modeli Galaxy S8 ile 4K, yani 2,160 x 3840 çözünürlük sunacak. Böylece Samsung, kendi VR kaskı ile kullanıcılarına, daha iyi bir görsel deneyim sunabilecek.

Öyle görünüyor ki Samsung, VR konusunda akıllı telefonları iyi bir seçenek olarak görüyor ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki dönemlerde sanal gerçeklik kasklarının kullanımı, akıllı telefonlar ile artış göstermeye devam edecek.

 

>> Sizce Samsung Galaxy S8, 4K ekran ile gelmeli mi?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.