Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 Nougat Türkiye’de Yayınlandı! (Güncellendi!)

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 Nougat güncellemesi, Türkiye'deki cihazlar için de yayınlanmaya başladı! İşte detaylar!

Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 Nougat Türkiye

İlk olarak Avrupa’da İngiltere ile başlayan Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge Android 7.0 Nougat güncellemesi en sonunda ülkemizde de yayınlanmaya başladı. Güncelleme kademeli olarak ülkemizdeki tüm cihazlara gönderilmeye başladı.

Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 Nougat güncellemesi Türkiye’de!

1.3GB boyutuna yakın olan yeni Galaxy S7 Andorid Nougat güncellemesi, test sürümü ile yayınlanmaya başladı.

Galaxy S7 ve S7 edge Android 7.0 Nougat Türkiye

Her iki model için de yayınlanmaya başlayan Nougat güncellemesi, hatırlatmak gerekirse başta bildirim ekranındaki iyileştirmeler olmak üzere; aynı anda çift uygulama özelliğinde iyileştirme, pil performansında geliştirme, ayarlar menüsünde değişim ve genel performans iyileştirmeleri olmak üzere birçok yeni özellik ve iyileştirmeyi beraberinde getiriyor.

Çok uzun bir süredir Samsung Galaxy S7 ve S7 edge kullanıcıları tarafından merakla beklenen Nougat güncellemesi, en nihayetinde ülkemizde de dağıtıma başlamış oldu. Önümüzdeki hafta başına kadar büyük bir bölüm cihaz, güncelleme almış olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse Samsung’un bundan sonraki güncelleme yol haritasında, Galaxy S6-S6 edge ve Galaxy Note 5 modelleri yer alıyor.

Güncellemede ortaya çıkan hatalar sebep gösterildi ve şubat ayının ilk haftasından önce yayınlanmayacağı dile getirildi. Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen’in açıklamalarına göre güncellemesi, şubat ayının ikinci hafta sonunda dağıtıma tekrar başlanacak.

Yapılan açıklamalardan sonra 13 şubat itibariyle yeniden güncelleme dağıtıma başladı.


Editör notu: Android işletim sistemine sahip modelleri, Apple ve iOS ile karşılaştırmamak gerekiyor. Güncelleme iOS gibi aynı anda tüm dünya genelinde yayınlanmamakla birlikte; aynı ülkede her telefona dahi aynı anda gelmiyor. Güncelleme hafta başına kadar büyük çoğunluğa ulaşmış olacaktır.

69 Yorum

  1. Güncelleme falan gelmedi arkadaşlar asılsız haber çünkü samsungtan resmi açıklama gelmedi daha bende s7 edge kullanıcısıyım 😠😠😠

    • sammobile sana geldikten sonra paylaşıyıor kaderş orayı takip etmen yada orada yazmıyor olup olmaması birşey ifade etmiyor 🙂 onlarda diğer ülkelerdeki kullanıcılardan gelen verilerle konu paylaşıyor

  2. Bu samsung herzaman böyle yapıyor. Bi yazılımı telefona uyarlaypta adam akıllı yayınlayamıyor. Yok hata cıkmısda yok bilmem ne. Gelmesin arkadaş.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here