Galaxy S6 için Samsung Gear VR, Yarın Ön Siparişe Açılıyor!

Samsung firmasının Oculus ile dizayn ettiği sanal gerçeklik kaskı, 24 Nisan tarihi itibariyle Best Buy üzerinden ön siparişe açılıyor.

Galaxy S6 için Samsung Gear VR, Yarın Ön Siparişe Açılıyor! - HaberTekno.com - Teknoloji Haberleri 2

Diğer sanal gerçeklik kasklarına nazaran Samsung, Gear VR modelini Galaxy S6 için tasarlamayı tercih etmişti. Böylelikle ekran ve sensör donanım ihtiyacını doğrucan akıllı telefonlar ile sağlamak mümkün olabiliyordu. Her ne kadar Samsung Gear VR, Glalaxy S6 için tasarlanmış olsa da ayrıca Galaxy Note 4 cihazı ile de kullanılması mümkün.

Sipariş gönderimileri ise 15 Mayıs tarihinde başlayacak olan Gear VR, fiyat konusunda ise netlik kazanmış değil. Ancak karşılaştırmak adına daha önce satışa sunulan Gear VR 200 Dolar seviyelerinde etiketlendirilmişti.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.