Galaxy S10 3 Farklı Model Olacak!

Yeni Samsung Galaxy modelleri

Samsung’un bir sonraki S serisi akıllı telefon modelleri Galaxy S10 ailesi ile ilgili çok önemli bir bilgi gündeme geldi. Gelen yeni bilgilere göre Samsung, bu defa 3 farklı ekran boyutu ile birlikte hazırlanıyor.

Galaxy S10, S10 Plus ve yeni bir üçüncü model geliyor!

Daha çok Apple ile ilgili tutarlı sızıntıları ile nam salmış olsa da bu defa analist Ming-Chi Kuo, çok önemli bilgiler paylaştı. Yapılan açıklamalara göre şu an Samsung, ciddi bir şekilde 3 farklı yeni S modeli üzerinde çalışmalar gerçekeleştiriyor ve bu modeller şu şekilde olacak:

  • 5.8-inç ekran
  • 6.1-inç ekran
  • 6.4-inç ekran

İlk iki model yani 5.8-inç ve 6.1-inç ekran büyüklüklerindeki modeller, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus olarak isimlendirilebilir ve S9-S9 Plus modellerinin devamı şeklinde duyurulabilir. Bir üçüncü yeni model ise 6.4-inç büyüklüğündeki model olacak. Bu model ise fiyat anlamında diğer 2 modelden çok daha yukarda olacak. Bununla birlikte yeni modellerin özellikleri ile ilgili çeşitli bilgiler aktarıldı. 6.1-inç’lik ve 6.4-inç’lik ekran boyutuna sahip olan Galaxy modellerinin, ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi sunacağı belirtiliyor.

Aslında bu özellik, mevcut modeller için bekleniyordu ancak AMOLED ekranlarla birlikte kullanımında oluşan sorunlar, şu ana kadar çözülebilmiş değildi. Diğer Çinli firmalar Huawei, Oppo ve Vivo’nun bu konuda sorunları aşması ile birlikte Samsung’da önemli gelişmeler kat etmiş durumda. Yapılacak bu farklı model tercihlerinin, doğrudan doğruya Apple ile rekabeti korumak olduğu belirtiliyor. Zira bilindiği gibi Apple, 2018 iPhone modelleri ile 3 farklı ekran boyutu ve teknolojisi sunmaya hazırlanıyor. 2019’un ilk çeyreğinde kendini gösterecek olan yeni Samsung telefon modelleri de doğrudan doğruya yeni iPhone’ların karşısında konumlandırılmış olacak. Son olarak tasarım konusunda da yeni bir anlayışın benimseneceği dile getiriliyor. Özellikle 2 yıldır devam eden benzerlikler, kullanıcıların satın alma kararını olumsuz etkiliyordu. Dolayısıyla bunun önüne geçmek için de farklı adımlar atılacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here