Galaxy Note8

Samsung Galaxy Note8, bu defa kullanıcılar tarafından gelen donma sorunu ile gündeme geldi. Kısa bir süre önce ortaya çıkan Pixel 2 ekran yanma sorunu sonrasında, Android tarafında sorun yaşayan amiral gemisi modeller arasına Note8 de katılmış gibi görünüyor.

Galaxy Note8 kullanıcıları donma sorunundan dolayı şikayetçi!

Samsung’un destek sayfasına gelen çok ciddi miktardaki şikayetlerden anlaşıldığı kadarı ile birçok Note8 kullanıcısı, çeşitli kullanım senaryolarında donma sorunu ile karşılaşıyor. Gelen bilgilere göre rehber, mesajlar ve telefon uygulamalarına giriş yapılırken, Note8 donuyor ve cihazı yeniden başlatana kadar tepki vermiyor.

Galaxy Note8 Donma Sorunu

Donma sorunu konusunda ısrarcı olan kullanıcılar, telefonun bataryası bitene kadar beklediklerini ancak donma sorununun sadece Note8’i yeniden başlattıklarında düzeldiğini belirtiyorlar.

Şu an için söz konusu olan bu yazılım sorunu ile ilgili Samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil. Donma sorununu denk gelen kullanıcı sayısındaki bu ciddi artış, ilerleyen günlerde yeni bir güncelleme ile çözülebilecek gibi görünüyor. Ancak Samsung’un güncelleme için ne kadar daha bekleyeceği veya soruna nasıl farklı bir çözüm bulacağı ise şu an yanıtsız kalmış durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here