Galaxy Note 9 Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı!

Galaxy Note 9

Samsung’un yeni telefonu Galaxy Note 9 Türkiye fiyatı ortaya çıktı. Note 9 fiyatı daha önce beklenen etiketten biraz daha aşağıda gibi görünüyor. Ancak dolar ve euro kurunun en somut etkilerini taşıdığını da söylemek mümkün. Zira 6 bin seviyesini geride bırakan bir lansman fiyatı ile kullanıcılar karşı karşıya geliyor olacak.

Note 9 fiyatı 6500 TL olacak!

Ülkemizde perakende teknoloji marketlerinde ortaya çıkan fiyatlara göre yeni akıllı telefon modelinin lansman fiyatı, 6499TL seviyesinde olacak. Baz model için geçerli olacak bu fiyatlandırma ile birlikte 3 farklı renk seçeneğinin Türkiye pazarında yer alacağını söylemek mümkün. Bir önceki model yani Note 8 fiyatı dikkate alındığında ise her ne kadar dolar ve euro fiyatı benzerlik gösteriyor olsa da lansman fiyatında yaklaşık olarak 2500 TL gibi bir artış olduğunu söylemek mümkün. Nitekim daha önce Apple’ın 2018 zammı sonrasında yeni modellerin de güncel kurlar üzerinden fiyatlandırılacağı konusunda bilgileri aktarmıştık. İlk kendini belli eden model de Note 9 olmuşa benziyor.

Galaxy Note 9

Tasarım konusunda bir önceki model ile ciddi bir benzerlik taşıyan Galaxy Note 9 model, teknik özellikleri ve geliştirilmiş S PEN kalemi ile birlikte yeni kullanıcı elde etme noktasında çeşitli sorunlar da yaşayabilir. Zira aradaki fiyat farkı hesaba katıldığında, birçok kişi için halen daha Note 8 önemini korumaya devam ediyor. Ek olarak lansman sonrasında bir önceki modelin fiyatında da belli bir oranda indirim meydana gelebilir. En azından şu an için ülkemizdeki en pahalı modeller arasında yer aldığını söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here