Galaxy Note 9, Note 8’den Daha Büyük Olacak!

Galaxy Note 9 ve S PEN

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri ile ilgili yeni sızıntı görseller ile net bilgiler elde edildi. Buna göre Note 9’un ekran boyutu 6.4-inç olacak. Bir önceki modelin ekran boyutu ise 6.3-inç seviyesindeydi. Nitekim daha büyük bir telefon ile karşı karşıya kalınacak. Yeni S PEN kalem ile de kullanıcılara daha iyi bir deneyim vadedilecek.

Note 9’un ekran boyutu sadece 0.1-inç daha büyük!

Kısa bir süre önce yeni modelin satışa hazır olan kutu görseller paylaşıldı ve bu görseller üzerinde yer alan teknik özellikler görünmüş oldu. Buna göre ilk dikkat çeken detay 6.4-inç büyüklüğünde ve QHD+ çözünürlüğünde Super AMOLED oluyor. Bir önceki modelde Samsung, 6.03-inç’lik bir ekran tercihinde bulunmuştu. Aslında daha önce Note 9 tasarımının Note 8 tasarımı ile benzer olacağını açıklamıştık. Artık bu durum kesin olarak ortaya çıkmış oldu.

Bir diğer önemli gelişme ise yeni modelin 4000mAh boyutunda dahili bataryası ve 128GB dahili depolama alanı ve 6GB RAM sunması oluyor. Aktarılan bilgilere göre ise 512GB dahili depolama alanı sunan model de olacak. IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık bilgisine ek olarak Iris tarayıcı ve kablosuz şarj özelliği de kutu üzerinde listeleniyor.

Galaxy Note 9 kutusu

Kamera tarafında ise 12 MP çözünürlüğünde ve f/1.5 ve f/2.4 diyafram aralığında değişken sensöre ek olarak 12 MP çözünürlüğünde ve f/2.4 diyafram değerinde bir ikinci algılayıcı kendini gösteriyor. Ön kamera çözünürlüğü ise 8 MP olarak yer alıyor.

Son olarak ölçülerine de değinmek gerekirse ekran boyutundaki artış ile birlikte 162mm uzunluk ve 76.3mm genişlik oluşacak. İncelik konusunda ise bir fark olup olmayacağı şu an bilinmiyor. Batarya boyutunun da artması ile birlikte ağırlık tarafında da bir miktar artış meydana gelecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here