Galaxy Note 9 Fiyatı ile Kullanıcıları Üzecek!

Galaxy Note 9

Samsung tarafından önümüzdeki ay duyurulacak olan yeni Galaxy Note 9 modeli hakkında gelen son iddia, fiyat konusunda yeni bir tartışmayı da başlattı. Buna göre Avrupa fiyatlarında 1000 Euro seviyesini aşan etiketler kendini gösterecek. Durumun böyle olması da ülkemizdeki fiyatları tepe noktasına çıkartacak.

Galaxy Note 9, iPhone X modelinden pahalı olacak!

Yeni akıllı telefon modeli ile ilgili son gelen iddiaya göre Avrupa fiyatlandırması, 1000 Euro seviyesini aşacak. İşin ilginç tarafı ise Amerika fiyatının, bir önceki model olan Galaxy Note 8 ile benzer olacağı yönündeki açıklamalar oldu. Bilindiği gibi bir önceki modelin Amerika fiyatı, 1000 Dolar seviyesinde yer alıyordu. Yeni modelinde benzer seviyede olması bekleniyor. Ancak 128 GB ve 256 GB depolama alanına sahip olacak modellerin, Avro cinsinden 1000 barajını geride bırakacağı ifade ediliyor.

Galaxy Note 9

Buna göre 128 GB versiyonu için 1029 Euro ve 512 GB versiyonu için 1279 Euro fiyatları kendini gösteriyor. Ülkemize ise 512 GB dahili depolama alanına sahip modelin gelmeyeceği öngörülüyor. Şu an için neden böyle bir adım atılacağı ile ilgili ise net bir bilgi mevcut değil. Ancak Avrupa tarafında dahi böyle bir fiyatlandırma artışına gidilmesi, ülkemizdeki lansman fiyatı çok yukarı bir eviyeye ulaştırabilir. Eğer bahsi geçen bu iddia gerçeği yansıtacak olursa, ülkemizdeki son 2018 Apple ürünleri fiyatları zammı sonrasında ulaşan 8000 bin TL üstü iPhone X fiyatlarını da geride bırakan bir Note 9 modeli ile karşı karşıya kanılacaktır. Bu konuda Apple’ın neden iPhone fiyatlarına zam yaptığı hakkında detaylı bilgileri de paylaştığımızı hatırlatalım. Galaxy Note 8 ve Galaxy Note 9 tasarım benzerliği hesaba katıldığında, yaşanacak olan bu fiyat artışı kullanıcıları başka seçeneklere ya da bir önceki modeli satın almaya da itebilir.

Bu konuda Samsung Türkiye tarafından da fiyatlandırma konusunda ülke bazlı bir iyileştirmenin de yapılması söz konusu olabilir. Ancak 2018 Galaxy S9 ve Galaxy Note 8 fiyatlarının zamlanması konusu gündeme geldiğinde, kur artışının firmaları da özel fiyatlandırma yapmaktan daha uzağa çekebileceğini söylemek, yanlış bir ifade olmayacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here