Galaxy Note 9

Samsung kısa bir süre önce yayınladığı yeni video ile birlikte Galaxy Note 9 batarya konusunda önemli bir ipucu vermiş oldu. Yayınlanan videodan anlaşıldığı üzere uzun süredir beklenen batarya kapasitesindeki artış, yeni model ile birlikte yaşanacak.

Samsung’dan batarya artışı ile ilgili video!

Videoda bir kullanıcının, arkadaşı ile yaptığı yazışmaya yer veriliyor. Ancak kullanıcının telefonunu bataryası bitmek üzere ve süreyi uzatmak için çeşitli denemeler yapıyor. Öncelikle ekran parlaklığını kısmayı tercih eden kullanıcı, daha sonrasında Wi-Fi ağını kapatıyor, GPS bağlantısını kapalı hale getiriyor ve arka planda açık olan uygulamaları birer birer kapatıyor.

yüzde 5 batarya kaldı

Son olarak da şarj seviyesi yüzde 1-2 seviyelerinde iken taşınabilir batarya yani powerbank arayışına başlıyor. Ancak bu defa da powerbank modelinin de şarjının bittiğini öğreniyor ve telefonu kapanıyor.

Videonun en sonunda ise şarj probleminin kullanıcılar için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiliyor ve 9 Ağustos 2018 tarihine işaret ediliyor ki bu tarih, aslında Samsung Galaxy Note 9 tanıtım tarihi olarak daha öncesinde Samsung Mobile tarafından resmi olarak açıklanmıştı. Bir süre önce de Galaxy Note 9 batarya boyutu hakkında sızıntı bilgiler gelmiş ve kapasitenin 4000mAh seviyesine kadar çıkacağına dikkat çekilmişti.

Şimdi de bu video ile birlikte bu daha büyük bir batarya ile karşılaşılacağı doğrulanmış oldu. Hatırlatmak gerekirse firma, Galaxy Note 7 patlama olaylarını açıkladıktan sonra, kapasite olarak o dönemden şimdiye kadarki tüm modellerinde daha dikkatli bir yol izlemeyi tercih etmişti. Anlaşılan o ki yeni Note modelinde bu konuda bir iyileştirme daha yapılacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here