Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 sızıntıları ile ilgili bilgiler gelmeye devam ederken bir süre önce de batarya boyutu ile ilgili detaylar sızdırıldı.

Note 7 modelinden bu yana beklenen batarya artışı, anlaşılan o ki Note 9 modeli ile gerçekleşmeye başlamış olacak.

Note 9 4000mAh batarya ile geliyor!

Bilindiği gibi Samsung, Note 7 batarya patlama olaylarından sonra hem yeni Note serilerinde hem de S serilerinde batarya kapasitesi tarafında daha mütevazi davranma yoluna gitmişti. Bundan dolayı da bir önceki yıldaki telefonların mAh cinsinden daha fazla kapasite sunmaktan geri durduğu görülmüştü.

Şimdi ise Samsung, pil kapasitesi konusunda yeni bir atmaya hazırlanıyor.

Bir süre önce gelen sızıntı bilgilerdeki sertifikada, Note 9 batarya kapasitesinin 4000mAh seviyesinde olduğu ortaya çıktı. Karşılaştırma yapmak adına söylemek gerekirse Samsung Galaxy Note 8 batarya kapasitesi ise 3300mAh seviyesinde yer alıyordu.

Hem yeni işlemcilerin enerji verimliliği hem de artan kapasite ile birlikte çok daha uzun telefon kullanımları ile yeniden karşı karşıya kalmak mümkün olacak gibi görünüyor.

Böylece Samsung Note 9 özellikleri kapsamında hem yeni renk seçenekleri hem geliştirilmiş kamerası hem de yeni S PEN detaylarına ek olarak pil ömrü konusunda da önemli gelişmelerin yaşanacağı konusundaki bilgiler bir araya gelmiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here