Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak da sızdırılan tasarım çizimlerinden yola çıkarak hazırlanan render görselleri paylaşıldı. Paylaşılan bu Galaxy Note 8 görselleri ile birlikte yeni Note serisi model ile ilgili net bir tasarım beklentisi edinmek mümkün hale geliyor.

Galaxy Note 8, tasarım anlayışını devam ettiriyor!

Aslında Samsung’un Note 7 patlaması ile ilgili yaptığı açıklamadan çok daha önceleri, yeni model bir yana dursun Samsung’un Note serisini sonlandırmasına kadar uzanan birtakım yorumlar gündeme gerekiyordu. Ancak bu yorumlamalardan farklı olarak Samsung yaptığı bir açıklama ile 2017 yılında yeni bir amiral gemisi Galaxy akıllı telefon duyuracağını dile getirmiş ve bu model, Galaxy Note 8 olarak tahmin edilmişti. Nitekim Note 8 sızıntıları ile ilgili bilgiler de o günden bu yana sık sık aktarılıyor.

Galaxy Note 8

Galaxy Note 8 sızıntı görsellerine geçiş yapacak olursak, tasarım anlamında S8 ve S8+ modelleri ile örtüşen bir çizginin devam ettirildiği görülüyor. Bununla beraber Note 8 özellikleri arasında, çift sensörlü arka kamera yer alacak. Nitekim Note 8’de çift kameralı akıllı telefon modelleri arasında yerini almış olacak.

Note 8 ile parmak izi okuyucusu kalkabilir!

Galaxy Note 8

S8 ve S8+ modellerinde çokça eleştirilen parmak izi okuyucu sensör konumlandırması ise, Note 8 çizimlerinde kendini göstermiyor. Dolayısıyla ortaya iki seçenek çıkıyor: Samsung Note serisinden parmak izi okuyucu özelliğini kaldıracak veya parmak izi okuyucu ekrana dahil edilecek. Beklentiler ise Samsung’un parmak izi okuyucusunu kaldırarak, güvenlik tarafındaki yoluna retina tarama özelliği ile devam edeceği yönünde beliriyor.

Galaxy Note 8

Bir ihtimal olarak daha önce CrucialTec firması tarafından ekrana dahil parmak izi okuyuculu akıllı telefonların 2017 yılında piyasada olacağı açıklaması, Note 8 ile gerçekleşmiş olabilir. Lakin bu açıklama, daha çok Apple’ın iPhone 8 modeli için düşünülüyor. Öte yandan Samsung’un kendi parmak izi okuyucusunu geliştirdiğine yönelik ortaya çıkan bilgiler, Note 8’de yeni bir sürpriz yaşanmasına vesile olabilir.

Samsung’un “Infinity Screen” yani sonsuz ekran ismini verdiği ve çerçevesize yakın ekran anlayışını sunan ön yüzey tasarımı, Note 8’de de kendini gösteriyor. Temel olarak S8 tasarım anlayışının, Note serisine uygulanmış hali olarak yorumlamak mümkün olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here