Galaxy Note 8

Samsung tarafından merakla beklenen yeni Galaxy Note 8 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilerin temeli ise, Galaxy Note 8 çıkış tarihi üzerine kurulmuş durumda. Bununla beraber Note 8’in bazı özellikleri ile ilgili de taylar aktarıldı. Öyle görünüyor ki uzun bir süre sonra, “Note 8 ne zaman tanıtılacak?” sorusuna net bir cevap gelmiş oldu.

Note 8’in çıkış tarihi değiştirildi!

Öncelikle belirtmek gerekirse daha önce gelen bilgiler, Samsung’un Galaxy Note 8 lansman tarihi planlamalarını, eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2017 fuarı kapsamında yaptığı yönündeydi. Şimdi ise Samsung’un bu planlamalarını, iPhone 8’in çıkış tarihi sebebi ile değiştirmiş olabileceğine ilişkin bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy Note 8

Güney Kore’den Naver News tarafından açıklanan bilgilere göre Galaxy Note 8’in çıkış tarihi, 26 ağustos olarak belirlenmiş ve bu tarihte Samsung, Birleşik Devletler’in popüler bölgesi olan New York’ta özel bir etkinlik düzenleyecek. Tam tarih noktasında sapmalar olması muhtemel olsa bile ağustos ayında duyurulacağı konusunda hemfikir olunmuş durumda.

En önemli rakip olacak yeni iPhone modelleri ile aynı ayın içerisinde tanıtım yapmak istemediği bilgisinin aktarıldığı gelişmelerde, nitekim yeni iPhone 7s ve iPhone 8 modellerinin tanımından kısa bir süre sonra, Galaxy Note 8 modeli de resmi olarak duyurulacak.

Note 8’in özellikleri ve parmak izi okuyucusunun konumu!

Galaxy Note 8’in çıkış tarihi ile ilgili aktarılan bu bilgilerin yanı sıra, yeni Note serisinin özelliklerine ve tasarımına ilişkin de bazı detaylar dile getirildi. Buna göre Note 8 özellikleri arasında 6.3-inç büyüklüğünde ekran, geliştirilmiş yeni S PEN, Bixby akıllı dijital asistan ve çift arka sensörlü arka kamera detayı yer alacak.

Öte yandan uzun süredir bir karmaşanın hakim olduğu parmak izi okuyucusunun akıbeti ile ilgili de bilgiler bulunuyor. Buna göre Samsung, Galaxy Note 8 parmak izi okuyucusu konumlandırması için, S8 ve S8+ modellerinde olduğu gibi cihazın arka bölümünü tercih edecek.

s8 parmak izi okuyucusu

Lakin S8 ve S8+ modellerinde çok yoğun olarak eleştirilen kameranın yanında konumlandırılan sensör yerine, arka yüzeyinde orta bölümlerinde yer alacak bir konumlandırma tercih edilecek. Böylecek parmak izi sensörüne ulaşmak çok daha kolay olacak. Hatırlatmak gerekirse kullanıcılar tarafından, uzun bir yapıya sahip olan S8 ve S8+ modellerinin kameranın yanında yer alan parmak izi okuyucu özelliğinin, kullanım kolaylığı açısından büyük sorun oluşturduğu aktarılmıştı.

Bu noktada daha önce Note 8’in ekrana dahil parmak izi okuyucu sensöründe ekran problemleri oluşması ile ilgili bilgiler ortaya çıkmıştı. Eğer Samsung, parmak izi okuyucu sensörü ekrana dahil edemezse bu durum, ekran problemini aşamadığı anlamına gelecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here