Galaxy Note 8’in Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı!

Samsung'un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 8'in Benchmark sonuçları ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte Galaxy Note 8'in Benchmark sonuçları!

Galaxy Note 8'in Benchmark Sonuçları

Galaxy Note 8 çıkış tarihi için geri sayım başlamışken, Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli ile ilgili somut bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Note 8 ve yeni S PEN görselleri sonrasında, bir süre önce de Galaxy S8’in benchmark sonuçları kendini gösterdi. Hem GFXBench tarafında hem de AnTuTu tarafında kendini gösteren yeni modelin, teknik özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

Galaxy Note 8 teknik özellikleri netleşti!

Galaxy Note 8'in Benchmark Sonuçları

Öncelikle ortaya çıkan GFXBench ve AnTuTu benchmark yazılımlarında ortaya çıkan Galaxy Note 8 özelliklerine değinmek gerekirse, her iki benchmark yazılımında da görünüyor ki Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil yonga seti kullanılıyor. Grafik birimi tarafında da Adreno 540 kendini gösteriyor. Ülkemizde de satışa sunulacak modelde olması beklenen işlemci tercihi ise, Exynos 8995 olacak. GPU tarafında da Exynos 8995 mobil yonga setine, Mali-G71 eşlik edecek.

64 GB dahili depolama alanı olan versiyona 6 GB RAM detayının eşlik edeceği Samsung Galaxy Note 8 modeli, kutudan Android 7.1.1 mobil işletim sistemi ile çıkacak gibi görünüyor.

6.4-inç büyüklüğünde AMOLED bir panele sahip olacağını aktaran benchmark yazılımları, 2K ekran çözünürlüğünü işaret ediyor. AnTuTu tarafında ekran çözünürlüğü, 2220×1080 Full HD+ olarak yansımış. Söz konusu bu durumun, çözünürlük değişimi yapılabilme özelliğinden kaynaklandığı ifade ediliyor. Nitekim temel beklentiler, 6.3-inç veya 6.4-inç büyüklüğündeki Galaxy Note 8 ekranının, 2K çözünürlük sunması yönünde birleşiyor.

Galaxy Note 8'in Benchmark

Arka kamera tarafında ise GFXBench ve AnTuTu arasında bir çelişki söz konusu oluşuyor. AnTuTu sonuçlarına bakılacak olursa yeni model, 12 MP çözünürlüğünde tek bir arka kamerayı yansıtıyor. GFXBench yazılımı ise çift arka kamera sensörünü yansıtıyor. Nitekim bu noktada, belirtildiği gibi bir çelişki mevcut. Ön kameranın ise 8 MP çözünürlüğe sahip olacağını söylemek mümkün.

Note 8’in benchmark sonucu nasıl?

Son olarak SM-N950 kod ismi ile AnTuTu üzerine yansıyan Samsung’un yeni modelinin, 179.000 seviyesinde puan elde ettiği söylenebiliyor. Sentetik testlerde daha yüksek beklentilerin olduğu hesaba katıldığında, bu puan ile Galaxy Note 8 modelinin final sürümü ile ilgili meraklı bekleyiş artmış oldu.

Hatırlatmak adına belirtmek gerekirse Samsung, 23 Ağustos 2017 tarihinde, Birleşik Devletler’in New York bölgesinde düzenlenecek özel etkinlik ile Galaxy Note 8’i tüm dünyaya tanıtmış olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here