Galaxy Note 7

Samsung, bu ay sonu düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerini tanıtacak. Etkinliğe sayılı günler kala Galaxy Note 8 hakkında sürpriz gelişmeler yaşandı. Aktarılan bilgilere göre Galaxy Note 8, özellikleri ile Note7 faciasını hafızalardan silecek.

Galaxy Note 8 özellikleri nasıl olacak?

Galaxy Note 8 hakkında gelen ilk bilgiler cihazın teknik özellikleri konusunda. Sızıntılara göre Note 8; Snapdragon 835 yonga setine sahip olacak. Bazı bölgelerde ise cihazda Samsung imzalı Exynos 8895 yonga setine yer verilecek. Cihazın en büyük farkı ise RAM konusunda olacak.

Note 8 modelinde 6 GB RAM‘e yer verilmesi bekleniyor. 4 GB RAM’in Android cihazlara fazla geldiği bugünlerde 6 GB RAM tercihinin Note 8’i uçuracağını söyleyebiliriz. Samsung, Note 8 ile ekran konusunda da bir atılım yapacak.

Bildiğiniz gibi Xperia Z5 Premium modeli ile ilk defa 4K çözünürlüğünde ekran mobil cihazlara gelmişti. Samsung, Note 8 ile Sony’nin yolundan gidecek ve cihazına 4K çözünürlüğünde ekran koyacak. Samsung ayrıca Infinity Display yani 2.05:1 ekran oranına Note 8 modelinde de yer verecek.

IRIS tarayıcının kesinlikle yer alacağı Note 8’de parmak izi okuyucusunun cihazın arka bölüme konumlandırılacağı söyleniyor. 128 GB ve 256 GB dahili depolama birimi ile geleceği söylenen telefonda microSD desteğinin de yer alması bekleniyor. Cihazda bağlantı olarak USB Type-C‘nin kullanılmasına kesin gözüyle bakıldığını belirtelim.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here