Galaxy Note 8 Ekranı Detaylandı!

Samsung Galaxy Note 8 ekranı ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte ortaya çıkan yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 ekran detayları!

Galaxy Note 8 Ekranı

Samsung tarafından bu yıl büyük bir merakla beklenen yeni Note serisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 8 ekranı ile ilgili detaylı bilgiler ortaya çıkmış oldu. Son dönemlerde ortaya çıkan Galaxy Note 8 teknik özellikleri arasına, nitekim ekran detayları da eklenmiş oldu.

Galaxy Note 8 ekran boyutu nasıl olacak?

Yapılan açıklamalara göre yeni Note 8 tasarım detayları, Galaxy S8 ve S8+ modelinde olduğu gibi kendini gösterecek. Çift tarafı kavisli ve çerçevesize yakın ekran anlayışını benimseyecek olan yeni model, 6.3-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak.

Note 8 ekran boyutu ile ilgili gelen bu bilgilerin odağının 6.3-inç olmasına ek olarak, ekran oranının da 18.5:9 olacağı dile getiriliyor. Bu oran ile birlikte Samsung’un Note 8 ekran teknolojisi konusunda, S8 ve S8+ modellerini izleyeceğini söylemek mümkün hale geliyor. Ekranın bu seviyeye çıkmasıyla beraber, Note 8’in parmak izi okuyucusu da cihazın arka yüzeyine taşınmış olacak.

Galaxy Note 8 ne zaman çıkacak?

Galaxy Note 8

Son belirtmek gerekirse, geçtiğimiz dönemlerde Samsung, yıl sonuna doğru bir yeni amiral gemisi akıllı telefon modelini daha duyuracağını dile getirmişti. Her ne kadar Samsung’un doğrudan dile getirmediği bir isim olsa da bu yeni amiral gemisi modelin, Note olacağını rahatlıkla söylemek mümkün olmuştu. O dönemlerden bu yana da Samsung Galaxy Note 8’in özellikleri ile ilgili de detaylar artış göstermiş oldu. Bu detaylardan son olanı da ekran bilgileri üzerine oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.