Galaxy Note 8 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtılmaya Başladı!

Galaxy Note 8 Android 8.0 çıktı! Gelen yeni bilgilere göre bazı kullanıcılara resmi olarak Galaxy Note 8 Android 8.0 güncellemesi dağıtılmaya başlandı. İşte Galaxy Note8 Android Oreo güncellemsi ile ilgili detaylar!

Galaxy Note 8 Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Galaxy Note 8 Android 8.0 Oreo güncellemesi çıktı. Yeni gelen bilgilere göre bazı kullanıcılara resmi olarak Samsung Mobile tarafından Galaxy Note 8 Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başlanmış oldu.

Öyle görünüyor ki uzun süredir beklenen Galaxy Note 8 Android Oreo güncellemesi, en sonunda resmi olarak dağıtılmaya başlamış oldu.

Galaxy Note 8 Android Oreo çıktı!

Galaxy Note 8 Android 8.0 Oreo Güncellemesi
Samsung Galaxy Note 8 Android Oreo güncellemesi

R16NW.N950FXXU2CRA1.DM numarası ile çeşitli Galaxy Note8 modellerinde kendini belli etmeye başlayan Note8 Android Oreo güncellemesi, dikkatleri üzerine topladı. Halen daha beta test programlarının devam ettiği bilinen Samsung Android Oreo güncellemesinin bazı modellerde kendini göstermeye başlaması, dağıtımların durumunu da ortaya çıkarmış oldu.

Şu an için Samsung Mobile tarafından bu güncellemenin bazı modellerde test için mi gönderildiği yoksa resmi Galaxy Note 8 Android sürümü güncellemesi mi olduğu konusunda açıklama gelmedi. Android 8.0.0 Oreo olarak sunulan Android versiyonu, Samsung Experience 9 versiyonunu taşıyor.

Bu güncelleme ek olarak şu an için “Türkiye’de Note 8 Android ne zaman?” sorusuna Samsung Türkiye tarafından bir açıklık getirilmedi. İlerleyen dönemlerde gelen yeni bilgileri, güncelleme haberleri bölümünde HaberTekno.com olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Yeni Samsung Galaxy Note 8 Android 8 Oreo güncellemesi ile gelecek özellikler listesi ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Güncellenen klavye
  • Picture in Picture özelliği
  • Uygulamalara uzun süre basılınca gelen yeni kısayol menüsü
  • Otomatik doldurma API desteği
  • Bildirim sürelerinin ayarlanması
  • Bildirim merkezindeki tasarım değişimi
  • Klavyede gif desteği
  • Bluetooth üzerinde iyileştirme ve yüksel kaliteli ses codec desteği

Bunların dışında daha önce hazırladığımız “Android Oreo Alacak Samsung Modelleri ve Tarihleri” içeriğimize de bakabilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here