Galaxy Note 7R Avrupa’da Satılacak!

Galaxy Note 7R modeli FCC onayından geçti. Bundan böyle Galaxy Note 7R satışları, Avrupa'da da yapılabilecek. Detaylar haberimizde!

Galaxy Note 7R

Galaxy Note 7R modeli ile ilgili son bilgiler gelemeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgiye göre de Galaxy Note 7R modeli, yapılan müracaatlar sonrasında FCC sertifikasını almayı başardı ve Avrupa’da satışları yapılabilecek.

Galaxy Note 7R FCC onayından geçti!

Bir süredir teknoloji gündemi içerisinde kendine yer bulan ve Note 7R ismi ile anılan yenilenmiş model ile ilgili son gelen bilgilere göre FCC, yapılan müracaatlar sonrasında bu modelleri onaylamış oldu.

Listede yer alan bilgilere göre SM-N935F ve SM-N935FD olmak üzere iki farklı model için FCC başvurusu gerçekleştirilmiş ve bu başvurulan onaylanmış. Listedeki detayların ortaya çıkmasıyla beraber, yenilenmiş Note 7R isimli modellerin, Avrupa’da da satışa çıkması gündeme gelmiş oldu. Avrupa satışlarının gündeme gelmesinin ardındaki neden ise, başvurulardaki model kodlamasına dayandırılıyor.

Galaxy Note 7R

Örneklerle devam etmek gerekirse Samsung, Avrupa’da satışa sunduğu Galaxy S8 modellerinin kodlamasında, SM-G950F tercihinde bulunmuştu. Nitekim başvurusu yapılan Note 7 modellerinden birisinin kod isminin SM-N935F olması da bu modelin Avrupa pazarı için hazırlandığı bilgisini gündeme getirmiş oldu.

Galaxy Note 7R Türkiye’da satışa sunulacak mı?

Eğer Samsung, söz konusu bu kod numarasına sahip modelleri Avrupa pazarında yeniden satışa sunmak için hazırlamışsa, kuvvetle muhtemel ülkemizde de yenilenmiş ürünler raflarda yer alacaktır. Lakin şu an için ne yazık ki ne Avrupa satışları, ne de Türkiye satışları için herhangi bir açıklama mevcut değil. Eğer satışlar gerçekleştirilirse, Samsung’un Galaxy Note 7 patlama nedeni ile ilgili yaptığı resmi açıklama sonrasında, tamamıyla güvenli hale getirilerek yeniden satışa sunulacak bu yeni model, uygun fiyatlandırma politikası ile hem Avrupa’da hem de ülkemizde ciddi satış miktarları yakalayabilecek potansiyele de sahip olacak gibi görünüyor.

Galaxy Note 7R çıkış tarihi ile ilgili de iddia edilen bilgilere göre Samsung, yenilenmiş modellerini, temmuz ayının ilk haftası itibariyle global olarak satışa çıkartmaya hazırlanıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here