Galaxy Note 7 USB Type-C Portu ile Gelecek mi?

Galaxy Note 7 modeli ile ilgili merak edilenler arasında, USB Type-C portunun olup olmayacağı da yer alıyor. Peki, Note 7'de USB Type-C olacak mı?

Galaxy Note 7

Günümüzün popülerleşmeye başlayan bağlantı arabirimi USB Type-C, hem akıllı telefon hem de bilgisayar dünyasında iyiden iyiye yayılmaya başladı. Bu noktada yeni Galaxy Note 7 modelinin de, USB Type-C portuna sahip olması bekleniyor. Peki, Galaxy Note 7 USB Type-C portuna sahip olacak mı?

Galaxy Note 7 ve USB Type-C!

galaxy note 7

Şimdiye kadar gelen Galaxy Note 7 bilgileri arasında, USB Type-C portuna işaret eden bir detay yer almıyor. Dolayısıyla bu konuda ki beklentiler, henüz net olarak karşılık bulamıyor. Bununla beraber Samsung’un, Galaxy Note 7 modelinde USB Type-C portunun yer almayacağı görüşü de, desteklenenler arasında.

Bilindiği gibi Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinde, microSD kart girişinde geri adım atmış ve desteği yeniden getirmişti. Lakin, beklentiler arasında yer alan USB Type-C portuna geçiş olmamıştı.

Bunun sebepleri arasında ise, Galaxy VR uyumluluğu öne çıkmıştı. Zira Samsung, Galaxy VR kaskında USB Type-C portu kullanmıyordu. Durum böyle olunca da, Galaxy S6 ve Note 5 modellerinin Galaxy VR desteğini kesmemek adına, USB Type-C portuna geçilmemişti.

galaxy vr

Aynı durumun, şimdi de Galaxy Note 7 için söz konusu olabileceği düşünülüyor. Galaxy VR kaskının uyumluluğunu devam ettirmek adına Samsung, 2016 yılında çıkardığı akıllı telefon modellerinde, USB Type-C portunu es geçmeyi sürdürebilir.

galaxy note 7

Şu an için tahminleri ne yazık ki Galaxy Note 7 modelinde USB Type-C portunun olmama ihtimali yüksek oranda kabul görmüşe benziyor. Anlaşılan o ki daha net Galaxy Note 7 sızıntıları gelmezse USB Type-C portunun cevabı, Ağustos 2016 ayında düzenlenecek etkinlik ile ortaya çıkacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here