Galaxy Note 7 Sevkiyatları Askıya Alındı!

Samsung Galaxy Note 7 sevkiyatları, bir süre önce yaşanan şarj sırasında patlama olayından sonra askıya alında. İşte Galaxy Note 7 sevkiyatının detayları!

Galaxy Note 7

Kısa bir süre önce Güney Kore Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgiye göre Galaxy Note 7 sevkiyatları, Samsung tarafından askıya alındı.

Galaxy Note 7 sevkiyatı durduruldu!

Güney Kore Yonhap Haber Ajansı(YNA) tarafından aktarılan bilgilere göre; geçtiğimiz günlerde şarj olurken patlayan Note 7 sonrasında, sevkiyatlar geçici olarak durduruldu.

YNA tarafından kaydedilen bilgilerde, Samsung sözcüsünün Galaxy Note 7 sevkiyatlarının durumuna ilişkin olumsuz bir açıklama yapmadığı yer alıyor.

Galaxy Note 7

Sadece Güney Kore’de, Ağustos 19’a kadar 400,000’den fazla Galaxy Note 7 bilgisinin geçildiği haberde, Samsung’un yazılımsal bir problemden dolayı Galaxy Note 7’nin sevkiyatını durdurduğu bilgisi yer alıyor.

YNA haberinde de belirtildiği gibi şu an için doğrudan Samsung Mobile tarafından, Galaxy Note 7 sevkiyatları ile ilgili bir açıklama yapılmış değil.

Galaxy Note 7 patlaması, sevkiyatları etkiledi!

Lakin, söz konusu patlama ve yazılım sorununun onaylaması durumunda, şimdiye kadar satılan ilk parti Note 7 modelinin durumunun ne olacağı büyük merak konusu haline gelmiş durumda.

İlerleyen günlerde, Galaxy Note 7 sevkiyatının devam edip etmeyeceği, veya daha doğru ifadeyle böyle bir duraksamının yalanıp yaşanmayacağı açıklığa kavuşacaktır.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.