Galaxy Note 7’de S-Pen Takılma Sorunu Ortaya Çıktı!

Galaxy Note 5'de yaşanan S-Pen'i ters takma sorunundan sonra, şimdi de Galaxy Note 7 S-Pen'de takılma sorunu ortaya çıktı. İşte yeni S-Pen sorunu!

Galaxy Note 7 s-pen

Samsung’un Note 7 ile birlikte sunduğu yeni S-Pen kullanımında, yeni bir sorun ortaya çıktı. Son gelen bilgilere göre Glaxy Note 7’de S-Pen, takılma sorunu yaşatıyor.

Yeni S-Pen’de takılma sorunu ortaya çıktı!

Galaxy Note 7 s-pen

Bilindiği gibi Samsung, Galaxy Note 5 modelinde S-Pen’in ters takılma sorununu, Galaxy Note 7 ile birlikte çözmüştü. Nitekim Galaxy Note 7’de S-Pen’i ters takmak mümkün değildi. Lakin, şimdi de daha farklı bir sorun, yeni S-Pen’de kendini göstermeye başladı.

XEETechcare isimli Youtube kanalında yayınlanan bir videoda, bazı Galaxy Note 7 S-Pen modellerinde, kalemi çıkarma mekanizmasının sıkıştığı ve S-Pen’i çıkarmanın mümkün olmadığı görülüyor.

Öte yandan, söz konusu videoda, aynı Galaxy Note 7 modeline takılan başka bir S-Pen’de, söz konusu bu mekanizmanın çalışmama sorunu ortaya çıkmıyor.

Anlaşılan o ki Galaxy Note 7 ile gelen yeni S-Pen’de, kronik bir sorun olma ihtimali kuvvetle muhtemel. Satışların artmasıyla beraber kullanıcıların, yeni S-Pen’in bu sorunu hakkındaki şikayetleri artış gösterebilir.

Yayınlanan yeni S-Pen sorunu ile ilgili videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.