Galaxy Note 7’nin Ekranı Daha Büyük Olabilir!

Yeni gelen bir Galaxy Note 7 bilgisine göre Samsung Galaxy Note 7'nin ekranı, 6-inç boyutunda olabilir. İşte Galaxy Note 7 ekranının detayları!

Galaxy Note 7

Samsung’un en sevilen ürün ailesi Note’un son modeli olacak Galaxy Note 7 ile ilgili yeni detaylar aktarılmaya devam ediyor. Son gelen bir Galaxy Note 7 bilgisi ise, şimdiye kadar tahmin edilen Galaxy Note 7 özelliğini bir kenara itmiş oldu.

Galaxy Note 7, 6-inç ekran boyutunda olabilir!

Hindistan gümrüğü ile ilgili giriş-çıkış bilgilerini tutan Zauba isimli internet sitesi, Galaxy Note 7 ile ilgili önemli bir detayı ortaya çıkarmış gibi görünüyor. Kargo listesinde yer alan bilgiye göre SM-N930R4 kodlu bir ürün, 1 Temmuz 2016 tarihinde Güney Kore’den Hindistan’a gönderilmiş ve kabul edilmiş.

SM-N930R4 kodunu taşıyan bu Samsung ürününün ise, Galaxy Note 7 olduğu tahmin ediliyor. Zira Güney Kore’den çıkış yapan ürün, test amaçlı Hindistan’a gönderilmiş bulunuyor.

Galaxy Note 7

SM-N930R4 kodlu ürünün Galaxy Note 7 olması bir yana, dikkat çeken nokta bu ürünün 6-inç boyutunda olduğu bilgisinin yer alması oldu. Bilindiği gibi şimdiye kadar aktarılan tüm Galaxy Note 7 özellik bilgileri, ekran boyutunda 5.7-inç kullanılacağı yönündeydi. Hindistan’dan gelen bu bilgi ise kafaları karıştırmış oldu.

Öyle görünüyor ki Galaxy Note 7 USB Type-C cevabının bekleyişine, bir de ekran boyutu eklenmiş oldu. 2 Ağustos 2016 tarihinde tanıtılması beklenen Galaxy Note 7, kafalarda oluşan tüm bu karışıklıkları gidermiş olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.