Galaxy Note 7 Mavi ve Gümüş Renklerinde Stok Sorunu Yaşanıyor!

Samsung Galaxy Note 7 modelinin en dikkat çeken rengi olan mavi renk seçeneğinde stok sorunu yaşanıyor. İşte yaşanan stok sorunu ile ilgili detaylar!

Galaxy Note 7

Kısa bir süre önce Birleşik Devletler ve Kanada’da ön siparişlerin teslim edilmesiyle satışları başlanan Samsung Galaxy Note 7, mağazalardaki stok durumlarında sorun yaşamaya başladı.

Öne çıkan detaylara göre özellikle Samsung Galaxy Note 7’nin mavi ve gümüş renklerinde ciddi bir stok sıkıntısı mevcut.

Galaxy Note 7 stoklarında sıkıntı yaşanıyor!

Bilindiği gibi Amerika ve Kanada’da en çok ön sipariş alan Samsung Galaxy Note 7 rengi, mavi oldu. Kanada’da ve Amerika’da yaşanan bu kısa süreli kıtlığın da, ön siparişlerdeki mavi renge yığılma olması sebep gösteriliyor.

Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7, 4 farklı renk seçeneği ile dünya genelinde müşteriler ile buluşacak. Her ne kadar ülkemize sadece iki rengi gelecek olsa da, daha şimdiden mavi ve gümüş renklerinde yaşanan stok sıkıntısı, bu durumu açıklar nitelikte.

Son olarak belirtmek gerekirse, gelen bilgilere göre söz konusu bu stok sıkıntısı, 3 ile 5 iş günü içerisinde, Amerika ve Kanada pazarı için çözülmüş olacak. Anlaşılan o ki Samsung, Galaxy Note 7’nin mavi renk seçeneğinin talebi karşısında hazırlıksız yakalanmış oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.