Haber Tekno Sosyal Medya
Galaxy Note 7 Iris Tarayıcısı

Haberler

Galaxy Note 7’nin Iris Tarayıcısı Ne Kadar Verimli?

Samsung, Galaxy Note 7 ile birlikte göz tarama sistemi Iris tarayıcısını duyurdu. Peki, Galaxy Note 7 Iris tarayıcısı ne kadar verimli?

Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy Note 7’nin en dikkat çeken özellikleri arasında, hiç şüphe yok ki Iris tarayıcısı yer alıyor. Parmak izinden sonra göz taraması ile de akıllı telefonlar için güvenlik önlemi alınabilir hale gelmiş oldu. Peki, Samsung’un Galaxy Note 7 modeli ile kullanıma sunduğu yeni Iris tarayıcı özelliği, aslında ne kadar kullanıcı dostu?

Iris tarayıcı özelliği ne kadar kullanışlı?

Iris Tarayıcısı

Kısaca özetlemek gerekirse Samsung’un yeni Iris tarayıcı sistemi, Galaxy Note 7’nin ön tarafında yer alan bir sensör ve bu sensör ile birlikte geliştirilen yeni bir algoritma ile işlevsellik sunuyor.

Göz hizasında, yaklaşık 20cm uzaklıktan ve uygun koşullarda hızlı tepki veren Galaxy Note 7’nin Iris tarayıcısı, 2 farklı sebep ile verimliliğini düşürüyor.

Iris Tarayıcısı

Bu nedenlerden ilk olanı, ekranı uyandırdıktan sonra Iris tarayıcı sistemi de açmak için fazladan birkaç kaydırma hareketi daha yapmak olarak beliriyor. Asıl önemli olan diğer detay ise, Galaxy Note 7’nin Iris tarayıcı sisteminin yüksek ışıkta beklendiği gibi tepki vermiyor olması… Zira Iris tarayıcısı, yüksek güneş ışığında herhangi bir algılama yapmıyor ve nitekim işlev gösteremiyor.

Şu an için Iris tarayıcısının temel olarak bu iki handikabı, özelliğin verimliliğini baltalıyor. Önümüzdeki yıllarda ise Iris tarayıcı sisteminin yaygınlaşması ve geliştirilmesi, söz konusu bu eksiklikler üzerinde nasıl değişimler gösterecek, bekleyip göreceğiz.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık